Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çanakkale'de Sıla isyanı

  Erdem SÜREK- Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
  17.05.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 17.05.2010 - 09:16

  ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 15'inci Bahar Şenliği kapsamında Dardanos Yerleşkesi’nde düzenlenen konserde sahneye 1.5 saat geç çıkan Sıla, kendisini dinlemeye gelen 10 bin öğrenciyi isyan ettirdi.

  Dakikalar geçtikçe sabırsızlıkları artan gençler, sahneye çıkmakta geç kalan Sıla’ya ve üniversite yönetimine tepkilerini sahneyi taş, bira ve su şişesi yağmuruna tutarak gösterdi.

  ÇOMÜ’nün Geleneksel Bahar Şenliği etkinlikleri start aldı. Bahar Şenliği’nin merkezi olarak Dardanos Yerleşkesi belirlendi. Yerleşkede gündüz öğrenci topluluklarınca yiyecek ve içecek stantları kuruldu. Tam bir şenlik havasına bürünen Dardanos Yerleşkesi’nde gece ise isyan vardı. Etkinlikler kapsamında dün saat 22.30’da sahneye çıkacağı duyurulan Sıla’yı dinlemek üzere Çanakkale merkez ve ilçelerinden 10 bin öğrenci Dardanos Kampüsü’ne saatler öncesinden
  geldi. İzdiham konser öncesinde yaşanmaya başladı.

  ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMADI

  Bahar Şenlikleri kapsamında Dardanos Yerleşkesinde günün erken saatlerinden itibaren alkol satışı da yapıldı. Gençler de gün boyu alkol tüketti. Konser saati yaklaştığında alkol taşkınlıklar yaşanmasına neden oldu. Alkole bir de Sıla’nın sahneye geç çıkışı eklenince ortalık savaş alanına döndü. Binlerce genç, eline ne geçirdiyse sahneye fırlatmaya başladı. Kalabalık arasında fırlatılan cisimlerden nasibini alanlar da oldu. Çok sayıda öğrenci hafif şekilde yaralandı. Taş, bira ve su şişelerinin yağdığı sahnede görevliler zor anlar yaşadı. Sahne aydınlatma tesisatı zarar gördü. Öğrenciler tepkilerini ıslıklar ve ‘yuh’ sesleriyle dile getirdi. Bunun üzerine sahne görevlileri ve Bahar Şenlikleri düzenleme komitesindeki görevliler ses düzeninde bir arıza meydana geldiği için Sıla’nın sahneye çıkışının geciktiğini anlatmaya çalıştı. Ancak bu açıklama öğrencilerin sakinleşmesine yetmedi.

  SILA ÖZÜR DİLEDİ

  Gece yarısı sahneye çıkan Sıla ise gecikmeden dolmayı hayranlarından özür dileyerek konserine başladı. Ancak Sıla konseri devam ettiği sırada da gençler arasındaki taşkınlıklar sürdü. Bir grup genç alkolün etkisiyle kavgaya tutuştu. Özel güvenlikçiler olaya müdahale ederek yatıştırdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı