ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale'de köylülere gece eğitimi sürüyor

DHA
26.03.2016 - 13:11Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce, üreticilerin sorunlarına çare olmak ve bilgilendirmek için gece yürüten bilgilendirme çalışmalarına devam edildi.

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce Aşağıokçular, Elmacık, Kalabaklı ve Taşlıtarla köylerinin de katılımıyla bu kez Yağcılar Köyü'nde gece eğitimi gerçekleştirdi. Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) ,Tahmin Erken Uyarı, Çevre Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması (ÇATAK) konularında uzmanlar sunum yaptı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Başak Egesel ve çok sayıda üretici toplantıya katıldı.

Entegre ve Tahmin Erken Uyarı konularında Ziraat Mühendisi Şeyda Ercan, Çevre Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması (ÇATAK) projesinde Ziraat Mühendisi Ayşe Coşkun; üreticilere, bilgiler vererek sorularını cevapladı.

Bakanlık tarafından yayınlanan elma, şeftali, erik, kiraz, kayısı gibi meyve ağaçlarında hastalık ve zararlılarla mücadeleyi anlatan kitaplar üreticilere dağıtıldı. Karşılıklı bilgi alışverişi ile geçen toplantıların köylerde devam edeceği belirtildi.

Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale'de köylülere gece eğitimi sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale'de köylülere gece eğitimi sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı