ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Çanakkale'de Kent-Sulama-Peyzaj Sergisi açıldı

DHA
14.05.2018 - 14:48Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinin çalışmalarından oluşan Kent-Sulama-Peyzaj Sergisi, bir AVM'de açıdı.

Açılışa, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit,  Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Alper Sağlık, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Kahrıman ile Çan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Yıldırım, Dr. Öğretim Üyesi Özgür Kahraman, Dr. Öğretim Üyesi Murat Tekiner, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Abdullah Kelkit, sergi açılışında yaptığı konuşmada iki önemli fakültedeki Tarımsal Yapılar Sulama Bölümü ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünün ortak çalışma yapmasının önemine vurgu yaptı. ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ise Çanakkale Belediyesi’ne seslenerek, kentlinin artan betonlaşmanın yarattığı yerleşim baskısından kurtarılması, bu noktada açık-yeşil alanların arttırılmasının önemine değinerek, “Çanakkale Belediyesi ile ÇOMÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü işbirliğinde, Çanakkale’nin daha yaşanabilir bir Çanakkale olma hedefiyle, kurumlar arasında iş birliğinin geliştirilmesi beklenmektedir” dedi.

Tarımsal Yapılar ve Sulama ve Peyzaj Mimarlığı alanında yenilikçi uygulamalara yer verilen sergide, ÇOMÜ’nün Peyzaj Mimarlığı Bölümü aracılığı ile yerel yönetimlere hazırlamış olduğu projeler de yer aldı.

ÇANAKKALE, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çanakkale'de Kent-Sulama-Peyzaj Sergisi açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı