Gündem Haberleri

  Çanakkale'de fuhuş operasyonu

  A.A
  24.02.2006 - 15:57 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, fuhuş amaçlı örgüt kurdukları ve bu örgütte faaliyet gösterdikleri öne sürülen 12 kişiyle yabancı uyruklu 19 kadın yakalandı.

  İl merkezi, turistik Güzelyalı köyü ve Dardanos mevkiindeki bazı yazlık evler ile bir motelde fuhuş yapıldığı ihbarını alan polis ve jandarma ekipleri, bu bölgelere eş zamanlı operasyon düzenledi.

  Yürütülen çalışmalar kapsamında, E.E'ye ait 3 ev, G.Ç'ye ait ev, E.U'ya ait köy evi, İ.Ç'ye ait motel ve H.U'nun Sarıcaeli köyündeki evinde arama yapıldı. Aramalarda, kadınların gönderildiği yerler ve aldıkları paraların yazılı olduğu ajandalar, bilgi notları, tapular, fuhuştan elde edildiği tahmin edilen 7 bin 525 YTL, 80 avro, 11 dolar ile kadınların fuhuş amacıyla taşındığı 5 otomobil ele geçirildi.

  Operasyonda, E.E, O.E, P.E, G.Ç, H.U, T.K, E.U, İ.Ç, H.A, C.D, G.Ö. ve M.S.Ş, “fuhuş amaçlı örgüt kurmak, fuhuş için teşvik ve aracılık etmek, yer sağlamak ve fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak” suçlarından gözaltına alındı. Dardanos mevkii Hasan Mevsuf Caddesi'ndeki bir evde de 11 Ukrayna, 1 Rus, 2 Gürcistan, 2 Azerbaycan ve 3 Kırgızistan uyruklu kadın yakalandı.

  Kadınların ifadelerinin alınmasının ardından sınır dışı edilecekleri, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı