ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale'de, evde hizmet ve bakım projesi

AA / Mehmet Bayer
29.02.2016 - 16:56Son Güncelleme :
AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Belediyesinin yaklaşık 3 yıl önce hayata geçirdiği evde hizmet ve bakım projesi devam ediyor.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, proje çerçevesinde ihtiyaç sahibi 65 yaş üzeri kentliler ile hayatını başkasının yardımı olmadan devam ettiremeyecek durumda olan engellilerin belirlenen gün ve saatlerde ev temizlikleri ve kişisel bakımları yapılıyor.
Projeden yararlanan kentlilere pazartesi ve cuma temizlik hizmeti, 15 günde bir perşembe günleri de kuaför ve berber hizmeti veriliyor.
Hizmetlerden, belediyenin sosyal hizmet uzmanlarının gerçekleştirdiği ev ziyaretleri sırasında belirlenen ihtiyaç sahipleri ile "444 17 17" numaralı çağrı merkezine yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu tespit edilen kişiler faydalanabiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale'de, evde hizmet ve bakım projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale'de, evde hizmet ve bakım projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı