Ege Haberleri

EGE

  Çanakkale'de çifte orman yangını

  Erdem SÜREK, Şaban KARAKAYA, Doğan ZELOVA / ÇANAKKALE, (DHA)
  09.08.2012 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’nin Çan ve Gelibolu ilçelerinde orman yangını çıktı. Çan'da alevler kontrol altına alınırken, Gelibolu'da havadan müdahale sürüyor.

  Çanakkale'de bugün öğleden sonra iki yangın birden çıktı. İlk haber Çarşamba günü saat 16.15'de Çan İlçesi'nden geldi. Kızılelma Köyü'ne 5 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda başlayan yangına, dört sündürme uçağı, bir helikopter ve arazözler ile müdahale edildi. Havadan ve karadan yapılan müdahale sonrası alevler kısmen kontrol altına alındı. İkinci yangın ihbarı ise Gelibolu'dan geldi. Bunun üzerine uçaklar ve helikopter, Kızılelma Köyü'ndeki müdahaleyi kara ekiplerine bırakarak, Gelibolu'ya yöneldi. Ortaköy yakınlarında Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı arazisinde saat 17.15'te çıkan anız yangını kısa sürede ormanlık alana sıçradı. Gelibolu, Eceabat ve Korubağ Orman İşletme Müdürlüklerine bağlı söndürme ekipleri ve 10 arazöz bölgeye sevk edildi.

  Çan ve Gelibolu Orman İşletme Müdürlükleri, yangınların çıkış nedeninin araştırıldığını bildirdi. Çan'da 20 hektarda etkili olan alevlerden ne kadarlık bir orman alanının etkilendiği saptanmaya çalışıyor. Gelibolu Ortaköy'de ise alevlerin havadan müdahale ile kısmen kontrol altında tutulduğu öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı