ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Çanakkale'de böbrek nakli olanlar iftarda buluştu

DHA
04.06.2018 - 15:35Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezinde böbrek nakli olan 48 hasta, Organ Nakil Merkezi ekibiyle iftar yaptı.

Çanakkale'de 2015 yılında faaliyete geçen ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Merkezinde, 3 yılda böbrek nakli olan 48 hasta, Organ Nakil Merkezi ekibiyle bir restoranda iftar yaptı.

İftar sonrası bir açıklama yapan ÇOMÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü ve Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr Cabir Alan, "Nefsimizin sınandığı mübarek Ramazan ayında hem nakil yaptığımız hastalarımızla bir araya gelmek hem de oldukça yoğun bir tempoda çalışan organ nakil merkezi ekibimize bir nebze de olsa nefes aldırmak ve motive etmek amacıyla böyle bir iftar yemeği organize ettik. Sağ olsun hastalarımızda bizleri kırmayarak yoğun bir katılımla davetimize icab ettiler. Onları makineye bağlı olmadan sağlıklı bir şekilde görmek, hiç korkmadan  ve sınırlama olmadan yemek yemelerine, su içmelerine şahit olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Nakil merkezimizde 6’sı canlıdan canlıya olmak üzere  48 nakil işlemini başarıyla gerçekleştirdik. Emeklerimizin sonucunun iyi olduğuna şahit olmak tüm yorgunluğumuzu aldığı gibi daha sonra ki çalışmalarımız ve nakiller içinde motive etti. Bu gibi organizasyonlar ve eğitim faaliyetleri ile hastalarımızla daha sık bir araya gelmek düşüncesindeyiz. Ben ve ekibim her geçen gün sayısı artan Organ Nakli  ailesinin bir üyesi olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız" dedi.

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çanakkale'de böbrek nakli olanlar iftarda buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı