ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Çanakkale Ticaret Borsası'nda Üzen güven tazeledi

DHA
09.04.2018 - 17:01Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Ticaret Borsası'nın hafta sonu gerçekleştirilen seçimlerinde, mevcut başkan Kaya Üzen güven tazeledi. Abdullah Deniz de yeniden Meclis Başkanı seçildi.

Çanakkale Ticaret Borsası binasında 1 Nisan tarihinde gerçekleştirilen Borsa Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinin ardından, 21 kişilik Borsa Meclisi belirlendi. 6 Nisan Cuma günü Borsa binasında, yönetim kurulu başkan ve üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Birlik Genel Kurul delegeliği, disiplin kurulu üyeliği seçimleri ile Meclis Başkanlık Divanı seçimleri gerçekleştirdi. 21 kişilik Borsa Meclisinin tamamının oy kullandığı seçimlerde 7 kişilik yönetim kurulu, 6 kişilik disiplin kurulu ve TOBB Birlik Genel Kurul delegesi seçildi.

Meclis üyeleri ilk olarak Meclis Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Katip Üyeyi belirledi. Meclis Başkanlığına yeniden Abdullah Deniz seçilirken, İzzet Arıcı Meclis Başkan Yardımcısı, Sinan Yücel ise katip üye oldu. Ardından Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeliği seçimine geçildi. Tek aday halinde gidilen seçimde mevcut başkan Kaya Üzen tekrar seçilerek güven tazeledi. Yönetim kurulu üyeleri ise, Birol Çetin, Cahit Akgül, Cahit Cem Demir, Gökhan Uysal, Melih Gündoğdu ve Ruhi Badem'den oluştu.

TOBB Birlik Genel Kurul delegeliği asil üyesi İzzet Arıcı, yedek üye ise Sinan Yücel oldu. Borsa Disiplin Kurulu üyeliğine Mücahit Karaca, Erkan Çetin, Osman Selim Toprak, Ezgi Olgun, Mehmet Öztürk ve Korhan Meriç seçildi.

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çanakkale Ticaret Borsası'nda Üzen güven tazeledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı