ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale SGK 30 Ekimde Faaliyetini Sürdürecek

IHA
26.10.2015 - 17:48Son Güncelleme :

ÇANAKKALE SGK İL MÜDÜRÜ BASRİ TÜMSEK, İDARİ TATİL OLAN 30 EKİMDE MESAİYİ SÜRDÜRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Sosyal Güvenlik Kurumu Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, GSS işlemleri devam ettiği için, idari tatil ilan edilen 30 Ekim günü, Çanakkale SGK’nın faaliyetini sürdüreceğini söyledi.
Tümsek, “Genel Sağlık Sigortalısı olarak sayılan sigortalılardan tescili yapılmış ancak gelir testine hiç başvurmayan vatandaşlarımızın, 30 Eylül 2015 tarihi mesai bitimine kadar yerleşim yerlerinin bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurarak gelir testi yaptırmaları hususunda gerekli duyuruları yapmıştık. Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanların borç yapılandırması hakkından faydalanabilmeleri için 2 Kasım 2015 Pazartesi gününe kadar kuruma başvurmaları gerekiyor. 2014 yılı Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin olup ödenmemiş genel sağlık sigortası prim borcu olan vatandaşlarımız, bu borçlarını peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitlendirerek ilk taksit ve cari ay prim ödemesinden sonra sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Borçlarını yapılandıran vatandaşlarımızın ilk taksit ve peşin ödeme süresi 30 Kasım 2015 te sona erecek “dedi.
30 Ekim 2015 tarihinin idari izin olarak tatil edildiğini de hatırlatan Tümsek, “Ancak biz Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak 30 Ekim 2015 tarihinde faaliyetimize devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza önerim son günü beklemeden iş ve işlemleri için gerekli başvuruları İl Müdürlüklerimiz ve bağlı bulunan Merkez Müdürlüklerimize başvuruda bulunmaları” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale SGK 30 Ekimde Faaliyetini Sürdürecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale SGK 30 Ekimde Faaliyetini Sürdürecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı