ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale’nin Sanayi Envanteri Oluşturuluyor

IHA
25.02.2015 - 14:40Son Güncelleme :

ÇANAKKALE İLİNİN SANAYİ ENVANTERİNİN OLUŞTURULMASI İÇİN BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR LAPSEKİ İLÇESİNDE SÜRDÜRÜLÜYOR.

IHA

Çanakkale ilinin sanayi envanterinin oluşturulması için başlatılan çalışmalar Lapseki ilçesinde sürdürülüyor.
Çanakkale ilinde sanayi envanterlerinin oluşturulması, il sanayisinin araştırma ve geliştirme, yenilikçi kümelenme potansiyelinin belirlenmesi amacıyla envanter çalışmaları başladı. Anadolu Üniversitesi Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Can Ayday önderliğinde sürdürülen envanter çalışmaları Lapseki ilçesinde devam ediyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projede ortaklar arasında Çanakkale Valiliği, T.C. kalkınma Bakanlığı, Çanakkale, Gelibolu ve Biga Ticaret ve Sanayi Odaları, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kosgeb ve Çomü Teknopark yer alıyor.
Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Can Ayday çalışmalar hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Buradaki amaç Çanakkale ilinin sanayi envanterini oluşturmak, AR-GE, yenilikçi ve kümelenme potansiyelini araştırarak ortaya koymak ve sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak. Burada projenin sanayicilere katkısı ne olacak sorusu gündeme geliyor. Proje ile sanayicilerimizde sanayi sicil, AR-GE ve yenilikçilik ve kümelenme konularında algı oluşturmuş olacağız. Kamu-Üniversite-sanayi (KUSİ) işbirliğini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu veriler elde edilerek konumsal verilerin kullanılacağı harita tabanlı İnternet portalı oluşturulacak. Tabii ki de beklenen sonuçların yanında birtakım zorunluluklarda gündeme gelecek. Sanayi işletmeleri tespit edilerek sanayi siciline kayıt olmaları sağlanarak zorunlu olan sanayi sicil belgesi almaları sağlanacak. İl sanayi Bilgi Sistemi ve web sayfası oluşturulacak. Rekabet gücü artarak proje sayısında artış beklentisi gündeme gelecek. Önemli bir nokta da katma değeri yüksek ürünlerde artış olması kaçınılmaz hale gelecektir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale’nin Sanayi Envanteri Oluşturuluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale’nin Sanayi Envanteri Oluşturuluyor haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:12
  • Guneş
   07:56
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı