GİRESUN HABERLERİ

Çanakkale İle Kardeş Kent Protokolü İmzalanıyor

IHA
27.02.2015 - 13:38Son Güncelleme :

GİRESUN BELEDİYE BAŞKAN KERİM AKSU, ÇANAKKALE İLE KARDEŞ KENT OLMANIN BÜYÜK ANLAM TAŞIDIĞINI SÖYLEDİ

IHA

Giresun Belediye Meclisi ve Çanakkale Belediye Meclisi kararları ile kardeş kent olan iki ilin belediye başkanları 28 Şubat 2015 tarihinde “ Kardeş Kent Protokolü” imzalayacaklar.
Çanakkale’de 28 Şubat’ta düzenlenecek törene Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Belediye Meclis Üyeleri, halk oyunları ekibi ve belediyenin bazı yetkilileri katılacak. Başkan Kerim Aksu, Çanakkale Giresunlular Derneğinin öncülüğünde Çanakkale ile Kardeş Kent olmanın büyük anlam taşıdığını ifade ederek, “ Çanakkale aslında Türk halkının gönlünde özel bir yeri olan ilimiz. 1. Dünya savaşında Anadolu topraklarının savunulmasıyla, dünya çapında bir simge haline gelmiş bir kent. Kurtuluş Mücadelesinde 42. Ve 47. Gönüllü Alay çıkarmış Giresun’un Çanakkale ile Kardeş Kent olması, ülkemizin birlik ve beraberliği açısından büyük anlam taşımaktadır. Anadolu toprakları kolay kazanılmamıştır. Cumhuriyet kolay kurulmamıştır. Çanakkale’nin ve Giresun’un tarihi kimliği, kurtuluş mücadelesinde ortaya koydukları mücadele gelecek nesillere aktarılmalıdır. Çanakkale ile önümüzdeki dönemde birçok alanda işbirliği yapacağız” dedi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale ile Giresun arasında imzalanacak Kardeş Kent Protokol töreninin Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılına denk gelmesinin ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.
GİRESUN GÖNÜLLÜ ALAYLARININ KONAKLADIĞI KÖY ZİYARET EDİLECEK
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve beraberindeki heyet 28 Şubat 2015 Cumartesi günü 42. Ve 47. Gönüllü Alayın 7 ay konakladığı Çanakkale Salihler Köyü’nü de ziyaret edecekler.
Giresun Belediyesi daha önce yurt dışında Japonya’nın Sagae, Rusya’nın Taganrog, Azerbaycan’ın Şeki, İran’nın Urumiye ve Romanya’nın Yaş şehirleri ile yurt içinde ise, Tekirdağ ve Bursa’nın gemlik ilçesiyle kardeş şehir protokolü imzalanmıştı. Çanakkale ile imzalanacak kardeş şehir protokolü ile Giresun’un kardeş şehir sayısı toplam 8’e yükselmiş olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Çanakkale İle Kardeş Kent Protokolü İmzalanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale İle Kardeş Kent Protokolü İmzalanıyor haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:44
Sayfa Başı