ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale hobi parkı başvurularında son gün 31 Mart

DHA
29.03.2016 - 14:18Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Belediyesi'nce kent sakinlerini doğayla buluşturacak yeni projesi Hobi Parkı'nda, son rötuşlar yapılıyor. Projeden yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Mart 2016'ya kadar başvuru yapmaları çağrısı yapıldı.

Esenler Mahallesi 11. Sokak'ta bulunan alanda hazırlanan Hobi Parkı'nın kullanımı için 15 Şubat'ta başlayan başvurulara ilgi büyük oldu. Projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 31 Mart perşembe gününe kadar Çanakkale Belediyesi İletişim Masaları ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne başvurabilir. Başvuru sürecinin tamamlanmasıyla Encümende çekilecek kura ile birlikte 76 asil, 38 yedek kullanıcı belirlenecek. Kullanıcılar, yedi gün içerisinde kullanım bedelini ödemek suretiyle, kurada kendisine çıkan alanda tarımsal uygulamalarını gerçekleştirebilecek. Kullanıcıların, Hobi Parkı'ndaki elektrik, su ve güvenlik masrafları için kullanacakları alanın metrekaresine aylık 1 TL+KDV olmak suretiyle ödeme yapması gerekecek. Talep eden tüm kentlilerin de kullanabilmesi adına, her kullanıcı bir hobi alanını yalnızca 3 yıllığına kullanabilecek. Ayrıca alanda en fazla 1 yıllık bitkilerin dikimine izin verilecek. Alanın denetimi ve teknik destek Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Vatandaşların organik tarımsal faaliyetler yapabilecekleri Hobi Parkında ise 49 metrekare ile 120 metrekare arasında değişen 76 adet hobi bahçesi alanı bulunuyor. Projede ayrıca tamamen ahşaptan ve geçme sistem ile üretilen, tarım uygulama gereçlerinin muhafazası için planlanan 19 adet modüler ahşap hobi kulübesi yer alıyor.

Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale hobi parkı başvurularında son gün 31 Mart hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale hobi parkı başvurularında son gün 31 Mart haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı