Ege Haberleri

EGE

  Çanakkale’de terör lanetlendi

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE (DHA)
  25.08.2012 - 13:49 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’de Gençlik Platformu'nca ‘Teröre Lanet Mitingi’ düzenlendi. Yaklaşık 300 kişi ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüp, teröre lanet okudu.

  Son günlerde terör saldırılarının ve şehit sayılarının artmasına tepki göstermek amacıyla düzenlenen mitinge katılacaklar Türk bayraklarıyla eski Salı Pazarı Mevkii'nde toplandı. Grup saat 14.30’da 10. Yıl Marşı eşliğinde yürümeye başladı. Grubun en önünde “Türk Olmak Şereftir” yazılı pankart açıldı. Büyük bir Türk bayrağı da yürüyüşe katılanlar tarafından taşındı. 57 Alay Şehitliği’ni gösteren pankart yürüyüşe damgasını vurdu. İnönü Caddesi'nden yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na ulaşan grup “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Vatan Canım Sana Feda”, “Mecliste PKK İstemiyoruz”, “Kahrolsun PKK” sloganları attı.

  Çanakkale’de terör lanetlendi

  Cumhuriyet Meydanı’na ulaşan grup, şehitler için saygı duruşunda bulundu. Çanakkale Gençlik Platformu adına konuşan Mesut Çetin, Çanakkale’nin son üç ayda teröre üç şehit verdiğini hatırlatarak, “Şehitlerimiz binlerce yıldan beri Türk’ün milli varlığını sürdürebilmek için vatan, millet, istiklal, hürriyet, insanlık ve barış ülküsü uğruna canlarını feda etti. Bugün kahraman şehitlerimizin emaneti olan bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizlerde. Ülkemizi bölmek isteyen, milletimin huzuruna göz diken hainlere Çanakkale’den sesleniyorum! Duyuyor musunuz? Hangi maskeyi takarsanız takın, artık hainliğinizi gizleyemiyorsunuz. Bir elinizde yıldırım, diğer elinizde tufan taşısanız, denizleri üzerimize akıtsanız, güneşi yaklaştırıp dünyayı kavursanız dahi şehitlerimizden aldığımız kuvvetle karşınızda daima dik duracağız” diye konuştu.

  Mesut Çetin, 30 yıldır terörle verilen mücadelede altı cumhurbaşkanı, 10 başbakan, 13 genelkurmay başkanı ve 3 bin 500 milletvekilinin görev yaptığını hatırlatarak, “Hangisinin oğlu şehit oldu? Bu gariban çocukların canı niye yanıyor? Bunu bize açıklayın. Şehit cenazelerine çelenk göndereceğinize önce kendi çocuklarınızı askere gönderin” sözleri meydandakiler tarafından alkışlarla desteklendi.
  Miting konuşma ve sloganların ardından olaysız sona erdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı