Gündem Haberleri

  Çanakkale’de kırmızı bölge

  Burak GEZEN ÇANAKKALE, DHA
  04.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’nin ilçelerinde ’kırmızı bölge’ uygulamasına başlandı ve içkili yerlerin listesiyle, haritası İl Genel Meclisi’ne gönderildi. Meclis Başkanı Burhan Temiz, "İnceleme yapılarak, içkili yerlerin genişletilmesi veya daraltılması konusunda karar vereceğiz" dedi.

  İÇKİLİ yerlerin açılmasıyla ilgili tartışmalı ’kırmızı bölge’ uygulaması Çanakkale’nin ilçelerinde başladı. Kaymakamlıklar ve jandarma komutanlıkları tarafından belirlenen içkili yerlerin listesi ve haritası, Çanakkale Valiliği’ne gönderildi. Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, listeyi içkili yerlerin açılabileceği bölgeleri belirlemekle yükümlü olan İl Genel Meclisi’ne gönderdi.

  Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı AKP’li Burhan Temiz, içkili yerlerin belirlenmesinin ayrıntılı görüşülmesi için konunun Meclis Karma Komisyonu’na havale edilmesini önerdi. Meclis üyeleri, öneriyi oy birliğiyle kabul etti. Temiz, gönderilen içkili yerlerin listesinin ve haritasının karma komisyonda ayrıntılı olarak incelenmesinden sonra yaşanacak süreci şöyle anlattı:

  "Meclis üyelerimiz yerinde bir inceleme yapacak. Komisyonun raporu doğrultusunda kaymakamlıklar ve jandarma komutanlıklarınca belirlenen içkili yer bölgelerinin genişletilmesi veya daraltılması konusunda karar vereceğiz. Ama bizim içki konusunda katı bir tutumumuz yok. İnsanlar içer, herkes istediği gibi yaşar. Biz ilçelerin huzurunun temini açısından bazı güzergahları yasaklayabiliriz. Çünkü işin bir de güvenlik boyutu var. Bazı içkili yerler ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta. Bu da herhangi bir olayda durumu kontrol etme zorluğu doğuruyor. Toplumun huzuru için en doğru kararı vereceğiz."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı