ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Törenleri

IHA
27.10.2015 - 09:57Son Güncelleme :
Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Törenleri
IHA

Çanakkale’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı belli oldu.
Cumhuriyet Bayramı tören programı belli oldu. Çanakkale’de, kutlama etkinlikleri, 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00 de Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na Çanakkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Çanakkale Belediye Başkanlığı Çelenkleri’nin sunulması, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın Göndere çekilmesi ile başlayacak. 29 Ekim günü ise, saat 09.30’da Vali tarafından Valilik Makamında protokol sırasına göre tebrikler kabul edilecek. Saat 10.00 da Vali beraberinde, Boğaz ve Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacaklar. Kutlamayı müteakip tören komutanının vereceği komut üzerine, Saygı Duruşu ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilecek. Vali Hamza Erkal tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılacak. Ardından ise Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenecek 2 öğrenci tarafından şiir okunacak ve halkoyunları gösterisi sunulacak.
Resmi törenin dışında, 28-30 Ekim tarihleri arasında Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışmaları gerçekleştirilecek. 29 Ekim günü saat 18:00’de, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu Çağlar Kaynak Semt Sahasında bir konser verecek. Aynı gün 19:15’de Belediye Başkanlığı Fener Alayı düzenlenecek. Cumhuriyet Meydanında başlayacak olan fener alayı korteji, Demircioğlu -İnönü caddelerini takiben Zübeyde Hanım Sokak, Gazi Bulvarı - Kayserili Ahmet Paşa Caddesinden geçilerek Yat Limanında sona erecek. Etkinlikler kapsamında, 30 Ekim günü saat 10:00’da Özlem Kayalı İlköğretim okulu spor salonunda Badminton Cumhuriyet Kupası, 18 Mart tenis kortlarında ise Tenis Cumhuriyet Kupası müsabakaları gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Törenleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Törenleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı