ANTALYA HABERLERİ

Çanakkale’de Bin Şehit Antalya’da Bin Yürek Projesi

IHA
05.08.2015 - 15:20Son Güncelleme :

çanakkale'de bin şehit antalya'da bin yürek projesi amacına ulaştı.

IHA

Antalya Valiliği, 2015 yılının Çanakkale Muharebelerinin 100’ncü yıldönümü olması nedeniyle, "Çanakkale’de Bin Şehit Antalya’da Bin Yürek Projesi" başarılı bir şekilde tamamlandı.
Çanakkale Muharebelerinde Antalya’nın vermiş olduğu tüm şehitleri yaygın ve etkin bir şekilde anmak maksadıyla yapılan proje 7 Ocak tarihinden itibaren Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile imzalanan protokol çerçevesinde uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında, il genelinde, 980 kişi Çanakkale gezisine götürülmüş ve şehitlikler gezdirildi. Bunun yanında Çanakkale Muharebelerinde şehit olan Antalyalı bin 40 şehit için bin 40 adet hatim okundu. Ayrıca okullarda 7 bin 617 öğrenciye Çanakkale Muharebeleri temalı film ve slayt gösterisi yapıldı. Ortaokul ve liseler arasında 3 bin 231 öğrencinin iştirak ettiği, Çanakkale Muharebeleri temalı resim - şiir ve kompozisyon yarışması yapıldı ve dereceye giren 18 öğrenciye ödül verildi. Çanakkale Zaferi Fotoğraf Sergisi’nde 300 adet resim sergilendi. Akdeniz Üniversitesi kampüsünde, içinde bin 669 adet ağaç ve fidan bulunan bir alanda Çanakkale Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturularak 1 adet anıtla birlikte açılışı yapıldı. Son olarak okullarda hazırlanan fidan dikim sahalarına, sonbaharda fidan dikimi mevsimi başlayınca bin 40 adet fidan toprak ile buluşturulacak.
Bu faaliyetler kapsamında, Çanakkale ruhunun yaşatılabilmesi için yaklaşık 100 bin vatandaş bu projeye dâhil oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çanakkale’de Bin Şehit Antalya’da Bin Yürek Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale’de Bin Şehit Antalya’da Bin Yürek Projesi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  06:50
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:33
Sayfa Başı