Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çanakkale’de 85 kaçak yakalandı

  Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
  03.07.2015 - 13:05 | Son Güncelleme: 03.07.2015 - 13:05

  ÇANAKKALE’de jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda, yasadışı yollardan yurtdışına çıkış hazırlığı yapan, çeşitli ülkelerden toplam 85 kaçak yakalandı. Organizatör olduğu iddiasıyla da 3 kişi gözaltına alındı.

  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir grup kaçağın yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçeceğini öğrenince harekete geçti. Dün saat 22.00’de, Ayvacık’ın Behram Köyü Kavşağı’nda otobüs ile otomobili durdurdu. Yapılan kontrolde, otobüs içinde 5 Myanmar ve 37 Afgan uyruklu olmak üzere 42 kaçak ile organizatör olduğunu belirtilen S.B. ve İ.O. yakalandı.

  Yine ihbar üzerine başlatılan çalışma sonucu saat 03.30’da, Ayvacık’ın Tuzla Köyü içinde bir minibüs durduruldu. Minibüste 43 Afgan uyruklu kaçak ile organizatör olduğu öne sürülen C.Y., yakalandı. Bir gece içinde yakalanan toplam 85 kaçağın, jandarmadaki işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edileceği bildirildi. Organizatör olduğu belirtilen S.B., İ.O. ve C.Y.’nin ise adliyeye sevk edileceği belirtildi. Araçlarda yapılan aramalarda çok sayıda can yeleği ele geçirildiği kaydedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı