Ege Haberleri

EGE

  Çanakkale-Bursa karayolunda kar çilesi

  Burak GEZEN- Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE
  02.01.2015 - 01:02 | Son Güncelleme:

  Bursa karayolunun 25'inci kilometresindeki Suluca Mevkisi'nde, yoldaki yoğun tipi ve buzlanma nedeniyle trafik akışı güçlükle sağlanabiliyor. Yolda çok sayıda hasarlı kazanın meydana gelmesi ve bazı araçların da yolda kalması üzerine trafik polisleri, Lapseki yönünden Çanakkale yönüne gidece araçlara zincir takma zorunluluğu getirdi.

  Çanakkale'de kuvvetli poyraz ile birlikte tipiye dönüşen kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Akşam saatlerinde şiddetini arttıran kar yağışı yüzünden Çanakkale-Bursa karayolunun 25'inci kilometresinde Suluca Kavşağı'nda biriken kar ve buzlanma nedeniyle yolda çoğunluğu TIR olmak üzere birçok araç mahsur kaldı. Kayarak yoldan çıkan çok sayıda araçta hasar meydana geldi.
  Çanakkale-Bursa karayolunda kar çilesi
  Mahsur kalan ve kaza yapan araçların yardımına yetişen trafik ekipleri, bölgeye karayollarının kar küreme ve tuzlama aracını yönlendirdi. Mahsur kalan araçlar yollardaki akaryakıt istasyonlarına çekildi.
  Polis, özellikle Lapseki- Çanakkale karayolunun Suluca Kavşağı ile Yapıldak Mevkisi arasında trafik akışının güçlükle sağlanabilmesi üzerine telsiz anonslarıyla Lapseki-Çanakkale güzergahında seyredecek araçlara mutlaka zincir taktırılması talimatı verdi.
  Çanakkale-Bursa karayolunda kar çilesi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı