Gündem Haberleri

  Çanakkale Boğazı’nda kuru yük gemisi arızası

  Ersan KÜÇÜKKURU/ ÇANAKKALE, (DHA)
  16.08.2014 - 16:33 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE Boğazı’ndan geçiş yaptığı sırada makinaları duran 190 metre boyundaki Bahama bayraklı kuru gemisi, bir süre sürüklendikten sonra demir atmak zorunda kaldı. Gemi personelinin kendi imkanlarıyla arızanın giderilmesi için çalıştığı belirtildi.

  Çanakkale Boğazı geçişi sırasında Rusya’dan İran’a giden ’Marine Stars’ isimli 31 bin 261 grostonluk Bahama bayraklı kuru yük gemisinin makinalarında arıza meydana geldi. Bir süre yoluna devam eden geminin makinaları, saat 14.40’da, boğazın en dar noktası Kilitbahir-Çanakkale arasını geçtikten sonra durdu. Boğaz gemi trafik hattı içinde kısa süre sürüklenen gemi, Eceabat İlçesi’ne bağlı Kilitbahir Köyü’ndeki Damla Plajı yakınlarına demir attı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Kepez Limanı’nda konuşlanan Kurtarma-3 römorkörü olayın ardından bölgeye sevk edildi.

  Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi Müdürlüğü (VTS) yetkilileri, herhangi bir kaza olmaması için diğer gemileri telsiz kanalıyla boğaz geçişi sırasında bilgilendirerek, dikkatle seyir yapmaları konusunda uyardı. Gemi personelinin kendi imkanlarıyla arızanın giderilmesine çalıştığı öğrenildi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı