Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Can yeleği cansız çocuk mankenin üzerinde

  hurriyet.com.tr
  05 Eylül 2015 - 12:49Son Güncelleme : 05 Eylül 2015 - 12:49

  Bu fotoğraf İzmir’in göbeği Basmane’de DHA muhabiri Mustafa Oğuz tarafından çekildi. Can yeleksiz umuda yolculuk yapan küçük Aylan’ın acısı hala yüreklerdeyken Basmane’de küçükler için üretilen can yelekleri maalasef cansız çocuk mankenlerin üzerinde sergileniyor. Türkiye'nin en büyük kentlerinden birinde günde onlarca kişi ölümü göze alarak umuda yolculuğa çıkıyor.

  Dünya cansız bedeni Bodrum sahillerine vuran 3 yaşındaki Aylan’ ağlıyor… Üzerinde can yeleği bulunmayan ve ailesiyle birlikte yeni umutlar için Kanada’ya gitmeye çalışan çocuğun hikayesi yürekleri dağladı. Aylan hayatını kaybettiğinde üzerinde bir can yeleği bile yoktu.

  Can yeleği cansız çocuk mankenin üzerinde

  Can yeleği cansız çocuk mankenin üzerinde 35 LİRAYA ÖLÜM YELEĞİ

  İzmir Basmane’den dün gelen bu fotoğraf ise umut yolculuğunun ne hale geldiğini gözler önüne serdi. Dükkanlar sanki çocuk elbisesi satar gibi çocuklar için özel can yelekleri satıyor. Bu can yeleklerinin ise çocuk mankenler üzerinde sergilenmesi acı bir görüntü olarak DHA muhabiri Mustafa Oğuz’un objektifine yansıdı.

  Can yeleği cansız çocuk mankenin üzerinde

  Göçmenler tarafından yoğun talep gören can yelekleri cansız çocuk mankenlerin üzerinde sergileniyor… Ve göçmenler İzmir gibi büyük bir kentten ve İzmir’in göbeğinden ölümü göze alarak umut yolculuğuna çıkıyor…

  Can yeleği cansız çocuk mankenin üzerinde

  35 LİRAYA ÖLÜM YELEĞİ

  Hürriyet Dünyası’ndan Banu Şen daha önce hazırladığı bir haberde 35 liraya satılan can yeleklerini yazmıştı.

  İçi standartlara uygun olmayan plastik maddelerde donatılan bu yeleklerden bir günde tek dükkandan onlarca satılabiliyor.

  Etiketler: izmir , Basmane , can yeleği
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı