Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Can yazılır Ken okunur

  Drita DRAZ
  15 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ocak 2012 - 21:50

  TRT, Eurovision’a 40 yaş üstünü götürüp ‘bedelli’ şarkı söyletmediği için bir şansı daha hak ediyor

  Eurovision tarihi geldi çattı mı başımı alıp başka ülkelere gidesim geliyor. Yılbaşında ailece televizyon karşısında oturup dansöz izlemek, tombala oynamak, vb. gibi genelde biz gençlerin dalga geçtiği detaylar vardır ya, işte bu Eurovision dediğin de bir türlü otantik öğelerden ödün vermediğimiz, vazgeçemediğimiz için bir yılbaşı akşamı kopyası olmaktan öteye gidemiyor.

  Bu yılki Eurovision ritüeline gelecek olursak; TRT’nin her sene itinayla attığı ilk isim çalımını Kıraç şokuyla atlatır atlatmaz yine yeniden hararetle isim alternatifleri üzerinde oyalanmaktan alıkoyamadık kendimizi. Atiye: Taytı var, Avrupai kız, neden olmasın? Murat Boz: İngilizce şarkı yakışır, e yakışıklı çocuk, bir stili de var, kesin o? Model: Aa bak şahane, çok alternatif olmaz mı? Klip çekip gönderseler, gitmeseler de kazanırlar! Sinan Akçıl: Renkli ayakkabılar dikkat çeker, Hande Yener beraberinde gidemiyorsa bari maketini göndersinler! Ve TRT'den gelen şok açıklama: Eurovision’a Can Bonomo gidiyor...

  Tamam kabul, şaşırtıcıydı ama Can Bonomo’yu hiç duymayacak, küçümseyecek, ismini telaffuz edemeyecek, çocukluğundan bugüne acı&mutlu seceresini hızla çıkartacak ve hatta dinini bile eleştirecek kadar değil!

  Şaşırmak iyidir. Sazı eline alan Can Bonomo’ya gidiyor ödülümüz, ki daha fazla şaşırabilelim!

  BİZ DE BİLMİYORDUK

  * SerkanBALBAL: Genelkurmay Başkanı içeride, Eurovision'a tanımadığımız bir isim gidiyor. Yiğit Bulut başbakan danışmanı oldu. Muz cumhuriyetine doğru hızla.

  * kizildagli: Can Bonomo Yahudi'ymiş... Sanki bu zamana kadar Eurovision'a katılanlar bizim caminin müezziniydi.

  * french_oje: Rimi Rimi Ley Gülseren'i Eurovision’a gönderirken tanımıyorduk, tamam ama Can Bonomo'yu tanımamak tamamen sizin cehaletiniz.

  * beyinterk: Can Bonomo'yu bilmeyen binlerce kişiye, TRT'den rahatlatan açıklama: Bizde son dakikaya kadar kim olduğunu bilmiyorduk.

  * iceridekiadam: Eurovision'da spiker, Can Bonomo sahneye çıkarken adını 'Ken bunumu' diye okumazsa iyidir...

  * ahmetkamil: TRT Haber'deki sunucu Can Bonomo'ya: Müzik dışında illüzyon'la uğraştığınızı biliyoruz. Can Bonomo: Hayır, illüstrasyonla uğraşıyorum.

  * EnginGulsoy: Can Bonomo örovözyono kotoloyomosson hoyorloso olson bokolom.

  * Argostroloji: Can Bonomo’nun tek isteği bir sazdı... Abartmadın mı biraz TRT?

  Yan gelip hakara makara yapıyoruz

  Ben hükümetin varlığından bu yana her güne komiklikler, şakalarla uyanacağımızı kabul etmiştim. Kabul et ya da etme adamlar 7’den 70’e komik. Biri Noel Baba'yı hedef alır, biri Sarko’ya kapak yapar, diğeri "Yav o sizin paralarla yola kat çıktık, ranza yaptık" der... Adeta sonu yok! Ha arada şansımız vardı, gülmemeyi tercih edebilirdik ama maalesef yine oldu bittiye geldi, kaldık baş başa.

  Bu kadar kişi kendi aramızda çözüm arayıp, gülmeyince ne olacaktı ya; adalet mi? Adı üstünde 'hak-ara-ma-kara' işte!

  Honki Ponki Torino, anlamsız sözleriyle zamanında sansüre karşı yapılmış bir şarkıdır, hakara makara’dan daha anlamlı olduğundan ödülü hak ediyor...

  * rabirtdeniro: Başbakan, “Twitter'a girmem, orada çok hakara makara yapılıyor” demiş. Bizde Meclis'e girmeyi düşünmüyoruz, orada çok dalavere dönüyor.

  * istiklalAkarsu: Twitter'a hakara makara yapılıyor diye girmeyen sevgili Başbakanım, Facebook'ta da millet kaynını, görümcesini filan dürtüyor, aman diyeyim.

  * musmulafaruk: Twitter'da hakara makara'ya örnek: Bir ülke cumhurbaşkanına,"Bu da sana kapak olsun Sarko" yazabilmek...

  * cansinmert: Torpili olmadığı için yetkililere ulaşamayıp sosyal sorunların çözümü için Twitter'da birlik olunup yapılan şeye hakara makara denmez!

  * eksihabermas: Burası yan gelip hakara makara yapma yeri değildir. Bir tek başmüzakereci, görevi gereği hebele hübele yapabilir.

  * evrimguvenc: Adam doğru diyor; hakara makara var Twitter'da. Başka yerde bulamadık, burda "Hak aramak" zorunda kaldık; n'apalım canına yanayım!

  * Hintcupp: Başbakan Erdoğan “Twitter'da hakara makara yapılıyor” demiş, yakında halkı da “Hello moto” diye selamlayacak ondan korkuyorum, enteresan adam.

  * ardaerdik: Al şu hakara makara'yı hakara makara'cıya hakara makara'latmaya götür, hakara makara'cı hakara makara'ları hakara makara'tlatmazsa...

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı