« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Can güvenliğim yok

İngiliz golcü, Başbakan Tayyip Erdoğan’a kendi imzasını taşıyan bir mektup yazdı. “Ülkenizde kimsesi olmayan yalnız biriyim ve artık can güvenliğim yok” dedi.

Ercan ATA / DHA
SON GÜNCELLEME
SEZON başında Ankaragücü’ne büyük umutlarla getirilen İngiliz golcü Darius Vassell’in, kulübüyle yaşadığı sıkıntılarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdığı ortaya çıktı. 29 yaşındaki futbolcu, önceki gün kendi internet sitesinde yaptığı açıklamada Ankaragücü ile olan sözleşmesini feshetme kararı aldığını ifade etmişti. Dün ise Vassell’in, Başbakan’a yaşadığı sıkıntıları anlatan bir mektup yolladığı öğrenildi. Kendi imzasını taşıyan mektupta şu ifadeler yer aldı:

Kendimi kötü hissediyorum

“Bana, geçmişte futbol oynadığınızı ve bu sebeple içinde bulunduğum durumu çok iyi anlayacağınız söylendi. Şu anda kendimi çok kötü hissediyorum. Aklım futboldan ziyade başka konularla meşgul. Kulübümle aramızda son 5 aydır yaşanan kontrat problemi ve sıkıntılar sonucunda, ‘Eve dönmek istiyor muyum?’ diye kendime sormaya başladım. Cevabım, hem evet, hem de hayır. Çünkü geri dönüşüm hiç şüphe yok ki, iki taraf için yani Türkiye ve İngiltere için de başarısızlık olarak ifade edilecek. Ancak burada kalırsam can güvenliğimin olmaması da dahil pek çok konuda bana yapılanları kabul etmiş ve kayıtsız
kalmış olacağım.”

Başkanın babası çok güçlü

Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek ve babası Melih Gökçek ile aralarının hiç de iyi olmadığını dile getiren Vassell şöyle devam etti:

“Kulüp başkanı ve babasıyla olan ilişkilerim son derece gerilmiş durumda. Ben bu sıkıntılarım hakkında İngiliz Büyük Elçiliği’nden tavsiye aldım. Ankaragücü’ne gönderdiğim ihtarlar nedeniyle gelecek günlerde burada kalıp kalmayacağıma karar verilecek. Bana iletilen, kulübün bana olan borcunu hakkımda uyduracağı asılsız iddialar ve bunlara bağlı keseceği cezalar ile tarafıma ödememe yoluna gideceğidir. Başkanımın babasının Ankara’da çok büyük gücü ve hakimiyetinden dolayı kendimi büyük bir baskı altında hissediyorum. Bu nedenle çok bunalmış durumdayım.

Bu şekilde gitmek istemiyorum

Kamuoyunda bilindiği üzere kaldığım otelden zorla çıkartılırken, elimde Atatürk resmi ile fotoğraflandım. Daha sonra bazı kişiler tarafından asla kabul edilemeyecek politik hakaret yapmakla suçlandım. Yaşadığım bunalımlı ve kaygı dolu dönemleri atlatabilmem için doktorlar ilaç bile verdi. Burada kimsesi olmayan ve yalnız olan biriyim. Kulübüm bana destek olmuyor. Bana yardım edebilir misiniz bilemiyorum. Türkiye’yi bu şekilde terk etmek istemiyorum. Saygılarımla Darius Vassel.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler