Gündem Haberleri

  'Can güvenliği için hapiste kalsın'

  A.A
  18.07.2007 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Samsun'da bir kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen davada, sanıklardan birinin avukat amcası, “müvekkilinin can güvenliği açısından tutuklu yargılanmasını” talep etti.

  Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada, yaklaşık 6 ay önce Çiftlik Mahallesi'nde çıkan tartışmada, Hüseyin Özdemir'i tabancayla öldürdüğü iddia edilen Enes Mutlu ile suça azmettirdiği öne sürülen Ayhan Saka, Barış Kol, Şerif Koç ve olayda ilgileri bulunduğu iddia edilen, Yunus Emre Topuz ve Ferhat Türe'nin yargılanmasına başlandı.
  Duruşmaya, tutuklu sanıklardan Enes Mutlu, Ayhan Saka, Ahmet Kol ve Fatih Köksal ile tutuksuz sanık Yunus Emre Topuz katıldı.

  Cinayeti karakoldaki ifadesinde işlediğini anlatan, ancak Cumhuriyet Savcılığında ifadesini reddettiği öğrenilen sanık Enes Mutlu, “Firardaki diğer sanıklar yakalanıncaya kadar susma hakkını kullanacağını” söyledi.
  Olayı azmettirdiği iddia edilen sanık Ayhan Saka da olayla ilgisi bulunmadığını savunarak, “Ben kimseyi azmettirmedim, suçsuzum” diye konuştu.

  Diğer tutuklu sanıklar da suçsuz olduklarını iddia ederek, tahliyelerini isterken, tutuksuz sanık Yunus Emre Topuz da suçsuz olduğunu kaydetti.

  Bu arada söz alan sanıklardan Enes Mutlu'nun avukat amcası İstanbul Barosu avukatlarından Cemalettin Mutlu, “Müvekkilimin can güvenliği açısından tutuklu yargılanmasını talep ediyorum” dedi.
  Tutuklu sanıklardan Ahmet Kol ve Fatih Köksal'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyelerine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı