İZMİR HABERLERİ

Can dostlarına mama ve altlık yardımı

DHA
27.03.2016 - 12:09Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Seferihisar İlçesi'ndeki sokak hayvanları yuvasına Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir ve Seferihisar şubeleri, üniversite öğrencileriyle birlikte mama ve altlık yardımı yaptı.
Seferihisar Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve açılan kampanyaya katılan vatandaşların desteğiyle tamamlanan Türkiye'nin en modern sokak hayvanları yuvasına, destek için bir süre önce İzmir ÇYDD Başkanı Gönül Kaya'nın çağrısıyla kampanya başlatıldı. Kampanyaya üniversite öğrencileri de harçlıklarının biriktirerek aldıkları makarna ve mamalar ve yaptıkları altlıklarla destek verdi. Toplanan tüm yardımlar,
ÇYDD Seferihisar Şubesi Başkanı Berfin Çelikkol Uzun ile birlikte Seferihisar İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Barınağı'na götürülüp, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) Başkanı Fevziye Kanat Özkan'a teslim edildi.
CHP'li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, kampanyaya katılan üniversite öğrencileri ve ÇYDD üyelerine teşekkür etti. Başkan Soyer, "Bu yuvayı yapmaya karar verdiğimizde, Seferihisar Belediyesi'nin gücünün çok üstünde bir proje olduğunu biliyorduk. Megastar Tarkan ile başlattığımız kampanyayla yuvayı tamamlamayı başardık. Buradan bir kez daha yuvada çok büyük katkıları olan Tarkan'a teşekkür etmek istiyorum. Şimdi bu yuvayı yaşatmak için de destekler bekliyoruz. İşte böyle vicdanlı gençler çıkıyor ve harçlıklarından ayırarak yuvaya destek veriyor. Bu, bizim hayata ve gelecek günlere olan umudumuzu arttırıyor" dedi.
Programın sonunda SEHAYDER Başkanı Fevziye Kanat Özkan, yardımları için ÇYDD İzmir Şubesi Başkanı Gönül Kaya'ya ve kampanyaya destek veren üniversiteli gençlere yönetim kurulu adına teşekkür beratı verdi.
SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Can dostlarına mama ve altlık yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Can dostlarına mama ve altlık yardımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı