Ege Haberleri

EGE

  Can dostları için işbirliği

  Hürriyet Haber
  07.01.2015 - 01:15 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için, üniversite öğrencileriyle işbirliği yaptı. Proje kapsamında öğrencilere eğitim verildi, Karşıyaka Çarşı'da bin adet broşür ve bin adet dışkı poşeti dağıtıldı ve parklara kedi evleri yerleştirildi. Vatandaşların istek ve şikayetleri dinlendi, çözüm önerileri paylaşıldı.


  Sokak hayvanlarına daha huzurlu yaşam alanları yaratmayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri ile işbirliği yaptı. Üç hafta süren proje kapsamında, öncelikle Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından öğrencilere hayvan hakları, sahipsiz hayvanların bakımı, Hayvanları Koruma Kanunu ve hayvan sahiplerinin uyması gereken kurallar konusunda bilgilendirme yapıldı. Daha sonra da öğrenciler, hayvanların hakları, bakımı ve hayvan sahiplerinin uyması gereken yasal zorunlulukları anlatan bin adet broşürü Karşıyaka Çarşı'da vatandaşlara dağıttı. Evcil hayvan sahipleri için de bin adet dışkı poşeti dağıtıldı. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı dağıtım sırasında, vatandaşların hayvanlarla ilgili istek ve şikayetleri de dinlendi, çözüm önerileri paylaşıldı.


  KEDİLERE YUVA

  Üniversiteli gençler, Karşıyaka Belediyesi tarafından sahipsiz kedilerin olumsuz kış şartlarından korunabilmesi amacıyla hayata geçirilen kedi evi projesine de katıldı. Öğrenciler, 10 adet portatif strafor kedi evinin montajını yaparak, uygun olan parklara yerleştirdi. Son olarak da Karşıyaka Belediyesi Köpek Bakımevi'ni ziyaret eden üniversiteliler, harçlıkları ile satın aldıkları mamaları can dostları ile paylaştı ve bakımevinin işleyişi konusunda bildi aldı. Belediye yetkilileri, hayvan hakları ve bakımı konusunda her kesimi bilinçlendirmek amacıyla bu tür projeleri uygulamaya devam edeceklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı