ÇANAKKALE HABERLERİ

Çan’da Üst Yapı Çalışmaları Tamamlanıyor

IHA
28.02.2015 - 13:02Son Güncelleme :

ÇANAKKALE’NİN ÇAN İLÇESİNDE, BELEDİYE TARAFINDAN İLÇENİN FATİH MAHALLESİNDE BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR İLE BİTİRİLEN ALT YAPI ÇALIŞMALARINDAN SONRA YOLLAR DA YENİLENİYOR.

IHA

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Belediye tarafından İlçenin Fatih Mahallesinde başlatılan çalışmalar ile bitirilen alt yapı çalışmalarından sonra yollar da yenileniyor.
Çalışmaları yakından takip eden Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, yaptığı açıklamada “Yapılan Alt Yapı ve yol çalışmalarını en yakın zamanda bitirerek halkımıza güzel ve kaliteli bir yaşam sunma gayreti içerisindeyiz. Fatih Mahallesinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı. Tamamlanan bu hatlar sayesinde daha evvel meydana gelen kanalizasyon arızalarının ve su baskınlarının tamamen önüne geçildi. Toplayıcı hat niteliğindeki çarşı içinden geçen hatlar da tamamlandığında gerek Fatih Mahallesi, gerekse Cumhuriyet Mahallesi önümüzdeki 50 yılda alt yapı anlamında sorunsuz mahalleler haline gelecek İnşallah. Alt yapı çalışmaları tamamlanan Fatih Mahallesinde yüzde 95’lik kısımda asfalt kaplama çalışmalarını da tamamlamış bulunmaktayız. Bazı cadde ve sokaklarda asfalt kaplama tek kat olarak atıldı, kısa süre içinde ikinci katı da tamamlanıp bu cadde ve sokaklarımızı da kusursuz hale getirileceğiz. Ayrıca en yakın zamanda tretuvar çalışmalarına başlayacağız ve tüm bunlar sonucunda mahallemiz yepyeni bir görünüme kavuşmuş olacak. Bu süreç içerisinde bizlere sabır ve tahammül gösteren mahalle sakinlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. Mahallelerine yapılan ve Çan genelinde gerçekleştirilen alt yapı ve yol çalışmalarını büyük bir hizmet olarak benimseyen Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Uysal, Çan Halkı ve Fatih Mahallesi sakinleri adına Mahallelerine yapılan hizmet ile 50 yıl alt yapıdan yana sıkıntı çekmeyecekleri için Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çan’da Üst Yapı Çalışmaları Tamamlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çan’da Üst Yapı Çalışmaları Tamamlanıyor haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı