« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çamurda dağ bisikleti koşusu

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun (TBF) 2010 yılı faaliyet programında yer alan Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) kategorilerinde Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası (International Ankara Mtb Cup) yarışları koşuldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Çamurlu bir ortamda gerçekleşen yarışlarda kategorilerine göre yarışın birincileri İsak Ünal, Esra Kürkçü, Agit Salman ve Nevzat Kıral oldu.

TBF 2010 yarış takviminde yer alan Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi'nde koşuldu. Dün gece havanın yağışlı olması nedeniyle 5.4 kilometreden oluşan parkurun yer yer çamurlu olması sporcuları oldukça zorladı.

Saat 10.30'da master erkek ve yıldız erkek startı verildi. Çamur nedeniyle kaygan olan parkurda kıyasıya bir yarış çıkaran masterlerde yarışı birinci bitiren Nevzat Kıral oldu. İkinciliği Turgay Germen paylaşırken, üçüncülüğü Oğuz Özçelik elde etti.

Yıldız erkekler yarışında bitiş çizgisini ilk geçen Ağit Salman olurken, yarışın ikincisi Ömer Faruk Kansız, üçüncü ise Furkan Duru oldu.

Yarış sonunda sporcular çamura bulanmış bisikletlerini su ile yıkayarak temizlemeye çalıştı.

Saat 14.00'da Junior erkekler ve elit bayanlar yarışı gerçekleşti. Erkeklerde İsak Ünal birinci, Yusuf Çabık ikinci ve Tunahan Çelebi üçüncü oldu.

Bayanlarda ise koşuyu Esra Kürkçü birinci bitirdi. Yarışın ikincisi Semra Yetiş olurken, Ayris Işık üçüncülükle yetindi.

Yarışların sonunda ödül töreni düzenlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz