MERSİN HABERLERİ

Çamsarı: “Tüp Bebek Merkezi’ne Ekim Ayında İlk Hastamızı Alırız”

IHA
10.09.2015 - 13:23Son Güncelleme :

MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET ÇAMSARI, BÖLGENİN TEK RESMİ KURUMU OLACAK TÜP BEBEK MERKEZİ’NİN KADROSU VE CİHAZLARIYLA HİZMETE HAZIR OLDUĞUNU BELİRTEREK, EKİM AYINDA İLK HASTAYI ALMAYA BAŞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, bölgenin tek resmi kurumu olacak Tüp Bebek Merkezi için hiçbir yerde olmayan çok iyi bir kadro oluşturduklarını ve merkezin cihazlarıyla birlikte hizmete hazır olduğunu belirterek, “Sarf malzemesinin ihalesi bu ay tamamlanır ve Ekim ayında ilk hastamızı alırız” dedi.
Rektör Prof. Dr. Çamsarı, yakında hizmete açacakları Tüp Bebek Merkezi ile ilgili İHA muhabirine açıklama yaptı. Bölgede tüp bebek alanında bir tane özel kurum olduğunu dile getiren Çamsarı, MEÜ Tüp Bebek Merkezi’nin ise bölgede tek resmi kurum olacağını söyledi. Kent merkezindeki eski Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Kadın-Doğum Bölümü’nün polikliniğinin bir tarafını tümden Tüp Bebek Merkezi’ne ayırdıkları bilgisini veren Çamsarı, bütün bir koridoru kapsayan alanda havalandırmasından tüm teknik aksamlarına kadar her şeyi hazırladıklarını dile getirdi.
“BÖYLE BİR KADRO HİÇBİR YERDE YOK”
Tüp Bebek Merkezi için 5 kişiden oluşan hoca kadrosunu görevlendirdiklerini ifade eden Çamsarı, “Zaten çoğunluğu da önceden eğitimliydi, eğitim eksiği olanları tamamladık. Başka illerden de bu işin profesyoneli olan teknisyen ve biyolog bazında birkaç kişi getirdik. Merkezimiz tam kadro cihazlarıyla şu an hazır. Bizim ödeme sıkıntısından dolayı sarf malzemesi biraz gecikti. Ben de onun talimatını ayrı bir bütçe oluşturarak verdim. İhale aşamasında. İhale artık bu ay sonunda tamamlanır ve Ekim ayında Allah izin verirse tüp bebek için ilk hastamızı alırız” diye konuştu.
Merkezin tanıtımı için mülki erkanı da davet edecekleri bir açılış planladıklarını vurgulayan Çamsarı, “Çünkü bölgede tek olması dolayısıyla Mersin için önemli bir şey bu. Başka devlet kurumunda yok. Bir de böyle kadro kimsede yok. Merkeze 4-5 profesör ve 25 yıldır bu işi yapan bir de yardımcı doçent getirdik. Bir biyolog var, hemşiresi de özel. Bu kadar tecrübeli insanı bir araya getirmek benim için de kolay olmadı. Böyle bir kadro inanın hiçbir yerde yok. Apayrı bir bölüm oldu orası. Ben Allah izin verirse başarısına da inanıyorum” ifadelerini kullandı.
“YENİ FAKÜLTELERİMİZ İÇİN KURUMLAR VE HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ”
MEÜ bünyesinde yeni açacakları Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Kanser Hastanesi ve Sağlık Yüksekokulu ile ilgili de bilgi veren Rektör Çamsarı, hayırseverlere bu okullar için destek çağrısında bulundu. Binaların yapımı için desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten Çamsarı, “Bu üç yeni açılan fakültemize destek bekliyoruz. Bunun bir nedeni var. Şimdi biz yazışmalarına başlasak bunlar en az 2-2,5 yılda tamamlanır. Yani her şey yolunda gitse bizim devletle yazışarak yeni bir binayı yapmamız 2,5-3 yılı bulur. Benim bu kadar sabrım yok, bence Mersinlilerin de bu kadar sabrı yok. Bizim istediğimiz destek, küçük bir okul düzeyinde destek. Bunu biz kurumlarımızla görüşeceğiz zaten ama bu tür yardımlara açık hayırseverlerimiz Mersin’de var, biliyoruz. Onlardan destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Hemşire yetiştirecek Sağlık Yüksekokulu’nun da binası olmadığını belirten Çamsarı, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunlara destek verecek hayırseverlerimizin isimlerini de veririz, buna da sıcak bakarız. Bu bence dua alınacak önemli bir iş, eğitim çünkü neticede. Yani kendi isimlerini sonsuza kadar yaşatıp dua almak istiyorlarsa destek verebilirler. Bir hemşire açığını kapatmak muhteşem bir şey. Türkiye’de çok ön planda çünkü bu. Ben de bunun için hayırseverleri tek tek gezeceğim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Çamsarı: “Tüp Bebek Merkezi’ne Ekim Ayında İlk Hastamızı Alırız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çamsarı: “Tüp Bebek Merkezi’ne Ekim Ayında İlk Hastamızı Alırız” haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı