« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Campbell’in kurnazlığı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor yönetiminin kadro dışı bıraktığı İngiliz futbolcu bonservisini bedavaya getirerek gitmenin yollarını arıyor...

Gitmek istiyor

Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın, ‘‘Yamyam’’ deyiminden sonra FIFA'ya başvuran ancak ‘‘Biz karışmayız’’ cevabı alan Campbell gitmek için yeni arayışlar içine girdi. ‘‘Türkiye serüvenim bitti’’ diyen Kevin Campbell'ın, sözleşmesindeki bir maddeden yararlanıp bedava gitmeyi planladığı belirtiliyor.

Trabzon zorda

Kevin Campbell ile yapılan sözleşmede, ‘‘Eğer kulüp, futbolcunun alacaklarında bir aylık gecikmeye neden olursa, oyuncu tarafından kulübe ihtar çekilir. Şayet ihtar çekilmesinden 1 hafta sonra da parası ödenmezse, bonservis bedeli ödemeden serbest kalır’’ şeklinde bir maddenin bulunması, Trabzonspor'u zor duruma düşürdü.

Kader maddesi

Campbell'e Mart ayında ödenmesi gereken 137 bin paund alacağı verilmediği takdirde, İngiliz futbolcu 1 Nisan'da Trabzonspor'a, ‘‘Parayı ödeyin, yoksa UEFA'ya gideceğim’’ şeklinde ihtar çekecek. 7 Nisan'a kadar paranın ödenmemesi durumunda da sözleşmedeki ‘‘kader madde’’si gereği serbest kalacak.

Ogün tesislerde

Trabzonspor'da kaptanlığı elinden alınan Ogün Temizkanoğlu, Milli takım kampından döndü ancak kadro dışı kaldığı için idmana çıkmadı. Antrenmana, Campbell'la ve Gordon Milne ile röportaj yapmak için İngiltere'nın FIFA TV kanalından Robert Bannerman ile Daryl Kıbbleushir isimli muhabirler geldi. Ünal'ın babası Bahri Karaman (78) ise dün Konya'da toprağa verildi.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz