ANKARA HABERLERİ

Çamlıdere "hülle merkezi" oldu

Fatih TEKECİ
27.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Kadroları Çamlıdere’de olmasına rağmen ilçeye hiç gelmeden şehir merkezinde görevlendirilen doktorların durumuna isyan eden Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, “Çamlıdere’deki kadroları, torpilli kişiler için ‘hülle’ olarak kullanıyorlar. Nikah sürekli Çamlıdere’nin üstünde ama kadın başkasının yatak odasında” dedi.

Fatih TEKECİ

Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, kadrosu Çamlıdere’de görünen iki doktorun, ilçeye hiç gelmeden şehir merkezinde görevlendirilmesin isyan etti.
Çamlıdere’nin ‘köprü’ olarak kullanıldığını belirten Can, tepkisini, “Çamlıdere’deki kadroları torpilli kişiler için ‘hülle’ olarak kullanıyorlar. Nikah sürekli Çamlıdere’nin üstünde ama kadın başkasının yatak odasında” diyerek gösterdi.

Göreve başlamadan merkeze gittiler

Ankara Hürriyet’e konuşan AK Parti’li Belediye Başkanı Can’ın işte çok konuşulacak olan o sözleri:
”Çamlıdere’de, Sağlık Grup Başkanlığı var ancak bizim başkanımız yok. Kızılcahamam, ilçemize vekaleten bakıyor. Sağlık Grup Başkanlığı’na bağlı Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezi’nde toplam dört doktorun kadrosu bulunuyor. Normal şartlarda bu dört doktorun Çamlıdere’de hizmet veriyor olması lazım. Ancak Toplum Sağlığı Merkezi’ne atanan iki doktor, daha görevlerine başlamadan görevlendirme ile merkeze gittiler.

İhtiyaç yoksa kadrolarını iptal etsinler

Kadroları bizde ama hizmetlerini Ankara’da veriyorlar. Eğer Çamlıdere’de bu iki doktora ihtiyaç yoksa, kadrolarını iptal etsinler. İhtiyaç varsa da bize hemen iki doktor versinler. Çünkü insan sağlığı, Çamlıdere’de de, Erzurum’da da, Siirt’te de. İstanbul’da da aynıdır. Çamlıdere insanı ikinci ya da üçüncü sınıf insan değildir. Bu iki doktorun olmaması nedeniyle bütün yük Aile Sağlığı Merkezi’ndeki iki doktorumuzun sırtına binmektedir. Doktorlar yorgunluktan birkaç kez, halkla emniyete kadar intikal eden tartışmalar yaşadı.

Topuğumuzdan değil yüreğimizden bağlıyız

Bu sadece Çamlıdere’nin değil, Ankara’nın tüm ilçelerinde karşılaştığımız bir sorun. Ankara’nın taşra ilçeleri maalesef güneydoğudaki ilçelerden çok daha mağdur durumda. Ama biz Anadolu insanı olarak kaderimize her zaman boyun eğmişiz. Devlete ve millete topuğumuzdan değil yüreğimizden bağlıyız. Ama artık bizi de çatlatma, patlatma durumuna getirdiler. Ağlamayan çocuğa meme yok diyorlar. Ağlamayalım diyoruz ama en sonunda bizi de ağlattılar, feryat ettirdiler.

Bize hülle nikahı yapıyorlar

Nikah sürekli Çamlıdere’nin üstüne ama kadın başkasının yatak odasına. Bu kadrolar bizim hakkımızsa, burada bu arkadaşlar görev yapacaklar, Ankara’ya gitmeyecekler. Bu gidenler torpilli kişiler. ‘Çamlıdere’de kadro var. Biz sizi buraya atayalım, Ankara’ya getirelim, sonra güzel bir yere görevlendirme ile göndeririz’ diyorlar. Yani bize hülle nikahı yapıyorlar. Millet inim inim iş diye inlerken, kapı kapı dolaşırken bunlar Çamlıdere’yi köprü olarak kullanıyor.”

Sırça Saray’da mı görev bulacağız

Çamlıdere nüfusunu artırmak ve ilçeyi canlandırmak adına mücadele verdiklerini kaydeden Başkan Can, “Sokakta hamile bir kadın gördüğümde avuçlarımı açıp, ‘Allah’ım inşallah ikiz doğurur da ilçenin nüfusu artar’ diyorum. Adamlar burada kadro alıp keyif sürmeye gidiyor. Bu ülkenin insanı güneydoğuda şehit düşüyor. Siz Çamlıdere’de görev yapmayı kendinize ar mı ediniyosunuz. Bu ülkede görev yapmayıp da, Başbakanım’ın dediği gibi Sırça Saraylarda mı biz size görev bulacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çamlıdere "hülle merkezi" oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çamlıdere "hülle merkezi" oldu haberi güncellenecektir.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı