Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Camilere baz istasyonu

  Hürriyet Haber
  13 Temmuz 2001 - 11:19Son Güncelleme : 13 Temmuz 2001 - 11:19

  Baz istasyonlarının sağlığa zararlı olmadığını öne süren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, cami minarelerini kullanıma açabileceklerini söyledi.

  Yılmaz, yaptığı açıklamada, baz istasyonlarının cami minarelerine konulması için gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek "Baz istasyonlarının, çevreye ve insan sağlığına zarar vermediği tespit edildi. Cami minarelerini baz istasyonlarının kullanımına açabiliriz. Ancak bunun için başta Maliye Bakanlığı olmak üzere yeni bir düzenleme yapılması gerekir" dedi. 

  ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASI

  Yılmaz, organ bağışı için kampanya başlattıklarını ve Diyanet İşleri Başkanlığı olarak il müftülüklerine bu konuda genelge gönderdiklerini ifade ederek, organ bağışında bulunanlara kart verileceğini söyledi. 

  Organ bağışının hayırlı bir iş olduğunu belirten Yılmaz, "Böylesi hayırlı bir işte yer alacak vatandaşlarımızın kartları sürekli üzerlerinde olacak ve ölüm halinde bu vatandaşlarımızın kartlarına bakılarak organları alınacaktır. Bununla organ bağışı konusunda rahatlama olacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı