Ege Haberleri

EGE

  Camilerde temizlik sürüyor

  Hürriyet Haber
  05.10.2015 - 10:53 | Son Güncelleme: 05.10.2015 - 10:53

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle çalışmalarına hız verdi. İZBETON ekiplerinin, 2014 yılı başından bugüne kadar 385 caminin temizliğini yaptığı, aynı dönemde 28 camide de tadilat çalışması gerçekleştirildiği bildirildi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırları içinde yaşayan vatandaşların ibadetlerini sağlıklı koşullarda ve huzurlu bir şekilde yapabilmeleri için camileri temizliyor. Gelen talep üzerine ekiplerini harekete geçiren İZBETON Genel Müdürlüğü, halıların yıkanmasından camların silinmesine, abdesthane ve tuvaletlerin dezenfekte edilmesinden, klimaların, avizelerin ve vitrayların temizlenmesine kadar kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Çalışmalar, 1-7 Ekim tarihlerini kapsayan Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri nedeniyle son dönemde daha da yoğunlaştırıldı. 2014 yılı başından bugüne kadar temizliği yapılan cami sayısının 385’e ulaştığı belirtildi.

  Camilerde temizlik sürüyor

  28 CAMİDE TADİLAT

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON Genel Müdürlüğü, kendi ekipleriyle camilerin temizliğini üstlenirken, bakım ve onarım çalışmalarına da destek veriyor. Camilerin fiziki sorunları, boya, badana, tamirat, koruma duvarı, çevre düzenlemesi ve parke taşı gibi gereksinimleri Büyükşehir Belediyesi tarafından gideriliyor. Büyükşehir, 2014 yılı başından bugüne kadar 28 camide de tadilat çalışması gerçekleştirdi.

  KÖYLERE PREFABRİK CAMİ

  Cami talepleri üzerine proje geliştiren Büyükşehir Belediyesi bürokratları, köylerde prefabrik cami uygulamasının startını Beydağ’da verdi. Kurudere Mahallesi’nde gerçekleştirilen prefabrik cami uygulaması, önümüzdeki günlerde Bayındır’ın Çamlıbel, Dernekli, Alankıyı, Kınık’ın Çiftlik ve Seferihisar’ın Turgut mahallelerinde de devam edecek. Çiğli’nin Güzeltepe Mahallesi’ne ise cemevi yapılacak. Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda ihtiyacı olan diğer köylere de prefabrik cami inşasını sürdürecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı