SAKARYA HABERLERİ

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı Gerçekleşti

IHA
14.10.2015 - 11:10Son Güncelleme :

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

IHA

Sakarya Müftülüğü Camiler ve Din Görevlileri Haftası açılış programı, İl Müftülüğü konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Açılış Programında İl Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş yaptığı açılış konuşmasında, “2015 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası, dinimizin direği olan namaz ibadetine olan ihtiyacımızı daha yüksek bir sesle dile getirmek ve camilerdeki cemaatsizlik sorununa hem bireysel hem de toplumsal açıdan dikkat çekmek amacıyla Camiler Haftasının teması ‘Cami ve Namazla Diriliş’ şeklinde belirlenmiştir. Buradan hareketle Sakarya’da da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerde ‘Cami ve Namazla Diriliş’ konusuna ağırlık verilecektir. Bununla birlikte, camiler ve cemaatle namazın dini ve sosyal hayatımızdaki önemi anlatılarak cami merkezli bir hayat anlayışına katkı sağlanacaktır. Ayrıca Camiler Haftası vesilesiyle camilerde çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalar, gençlerin cemaate katılımının sağlanması amacıyla çeşitli etkinlikler planlanmıştır” diye konuştu.
Sakarya Müftüsü Vaizi Yunus Acar ise konuşmasında, “Camilerde din hizmetlerini ifa eden, topluma rehberlik ve önderlik ederek yaşantısıyla örnek olan tüm din gönüllüsü kardeşlerimizin Camiler Haftasını tebrik ediyor, ahirete irtihal edenlere Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyorum” temennisinde bulundu. Programda daha sonra; hayırsever işadamlarına, Cami ve Gençlik Projelerine katkıda bulanan din görevlilerine ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yapılan yarışmalarda dereceye girenlere, Sakarya Müftüsü V. Yunus Acar ve protokol üyeleri tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı Gerçekleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı Gerçekleşti haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı