VAN HABERLERİ

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası

IHA
15.10.2015 - 10:47Son Güncelleme :

VANDA CAMİLER VE DİN GÖREVLİLRİ HAFTASI DOLAYISIYLA TOPLANTI DÜZENLENDİ

IHA

Van’da “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle ilçe müftüleri toplantısı yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığınca hizmet alanıyla ilgili genelge ve yazıları değerlendirmek idari ve mesleki konularda birliği sağlamak, ayrıca 12-18 Ekim 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan “Camiler ve Din görevlileri Haftası”nda yapılacak faaliyetleri görüşmek üzere il müftülüğü okuma salonunda ilçe müftüleriyle toplantı yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nda “Cami ve Namazla Arınma” teması belirlendiğinden, bu eksende toplumda farkındalık oluşturacak ve süreklilik kazanacak etkinlikler gerçekleştirilmesi hususunda görüş birliğine varıldı.
İl Müftüsü Nimetullah Arvas, hafta boyunca yapılacak etkinliklerle toplumun her kesimine ulaşılması gerektiğini belirtti. Bu bağlamda il müftülüğü ve ilçe müftülüklerince başkanlığın talimatı doğrultusunda toplantıda; hafta boyunca konferans, panel, tv ve radyo programları, okullarda program, sabah namazı buluşmaları, camilerin yapımına destek veren hayır sahipleri ve vefat eden din görevlilerimizin ruhuna ithafen hatim okunması, KYK’larda özel program, İHL pansiyonlarında öğrencilere yönelik programlar ve “Gençlik Huzurda Buluşuyor, Namazla Huzurdayım, Namaz Engel Tanımaz” konulu salon ve ziyaret programları vb. gerçekleştirilmesi yönünde karar alındı. Din hizmetlerinin çok daha etkin ve verimli geçmesi için çok yeni projelerin belirtilmesi ayrıca vatandaşların beklentilerine cevap vermek için Kur’an Kurslarına yönelik çalışmaların hızlandırılması gerektiği üzerinde duruldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Camiler Ve Din Görevlileri Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Camiler Ve Din Görevlileri Haftası haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı