Gündem Haberleri

  Camide hırsızlığa kameralı önlem

  Hürriyet Haber
  12.10.2005 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Nevşehir'de 2 camide hırsızlığa karşı kameralı güvenlik sistemi kuruldu. Edinilen bilgiye göre, il merkezindeki Taşlıbel Camii imamı Ahmet Aydemir ile Fatma Hatun Camii imamı Hasan Özdemir, camilerinde hırsızlığı engellemek için güvenlik sistemi kurdular.

  Taşlıbel Camii imamı Ahmet Aydemir, yaptığı açıklamada, özellikle ramazan aylarında camilerdeki ayakkabı hırsızlığı olaylarının arttığını bildirdi.

  Ayakkabı hırsızlıklarının cami cemaatini tedirgin ettiğini, bu nedenle camilerine güvenlik sistemi kurduklarını ifade eden Aydemir, şu bilgileri verdi: “Cami cemaatimizin destekleriyle yaklaşık 30 bin YTL harcama yaparak, camilerimizi 6'şar adet güvenlik kamerasıyla donattık. Kamera görüntüleri, 24 saat kaydediliyor ve internet üzerinden görüntüleri evlerimizden izleyebiliyoruz. Teknolojinin son imkanlarını kullanarak cemaatimizin hırsızlık endişesini engellemek istedik. Aldığımız önlemle birlikte geçen yıllara nazaran ayakkabı hırsızlıkları da yok denecek kadar azaldı. Bu sistem aynı zamanda camimizden olabilecek tüm hırsızlıklara karşı da bir önlem oldu.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı