Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Camide büyük panik! 21 kişi hastaneye kaldırıldı

  İHA
  01.06.2017 - 06:41 | Son Güncelleme: 01.06.2017 - 09:21

  Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde camide teravih namazında zehirli gaz paniği yaşandı. Gazdan etkilenen 21 kişi ambulanslar ile hastaneye kaldırıldı.

  Edinilen bilgilere göre, burhaniye ilçesi Hacı Ahmet Mahallesi Yeni Camii de Teravih Namazı sırasında otluk alanda yapılan İlaçlamadan etkilenen çoğu kadın 21 kişi zehirlendi. Namazın 8. Rekatında cemaatin öksürmeye başlamasıyla ortaya çıkan zehirlenme olayı sonrasında durumun bildirilmesi üzerine Burhaniye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ve çok sayıda ambulans bölgeye sevk edildi. Cami kısa sürede tahliye edildi. Gazdan etkilenen 21 kişi Burhaniye Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edilerek gecenin ilerleyen saatlerinde taburcu edildi. Gazdan zehirlenenlerin içinde hayati tehlike yaşayan kimsenin olmadığı öğrenildi.

  Camide büyük panik 21 kişi hastaneye kaldırıldı

  Olayın yaşanmasının hemen ardından bölgeye afad’a bağlı KBRN ekibi gönderilerek cami ve çevresinde gaz ölçümü yapıldı. Yapılan ölçümlerde zararlı bir gaza rastlanmadı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal olayın duyulmasının ardından Burhaniye Devlet Hastanesine giderek gazdan etkilenen vatandaşlar ve aileleri ile yakından ilgilendi.

  Camide büyük panik 21 kişi hastaneye kaldırıldı

  Etiketler: Balıkesir , Cami , teravih , Gaz , zehir
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı