Cami yangınında iki kişi gözaltında

AA
28.09.2015 - 11:27 | Son Güncelleme:

İngiliz polisi, başkent Londra'daki "Baitul Futuh Cami ve Toplum Merkezi"nde dün çıkan yangınla ilgili olarak iki kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Londra polisinden yapılan açıklamada, 14 ve 16 yaşlarındaki iki erkeğin bugün Baitul Futuh Cami ve Toplum Merkezi'ni kundaklama şüphesiyle gözaltına alındığı kaydedildi.

Polis, şüphelilerin güney Londra'da bir polis karakoluna götürüldüğünü belirtti.

İtfaiye ekiplerinin dün yerel saatle 12.06'da (TSİ 14.06) Londra'nın güneyindeki Morden semtinde bulunan camide başlayan yangına müdahale etmiş ve 6 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangın sonrası başlatılan soruşturma sürüyor.

Londra itfaiyesinden, 70 itfaiyecinin müdahale ettiği yangın caminin ibadethane kısmını etkilememiş, ancak camiye ait bitişikteki yönetim binası ile toplantı salonunda ciddi hasar meydana getirdi.

Alarmların devreye girmesi sonrası cemaatin terk ettiği camide herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Birleşik Krallık ile Batı Avrupa'nın en büyük camisi olduğu düşünülen "Baitul Futuh Cami ve Toplum Merkezi", 10 bin kişinin ibadet edebileceği büyüklükte.

Cami yangınında iki kişi gözaltında

Etiketler: İngiltre


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı