AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Cami ve medreseler kitabı yayımlandı

DHA
29.03.2017 - 13:59Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet DAĞLI/SANDIKLI, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'nde belediye tarafından bastırılan 'Sandıklı Havai Cami ve Medreseleri' kitabı yayımlandı.

Sandıklı Belediyesi'nin kültür hizmeti çalışmaları kapsamında emekli öğretmen ve yerel araştırmacı Hüseyin Hüsrevoğlu tarafından derlenen; içerisinde belgelerle Havai Cami'nin ve ilçedeki medreselerin tarihi hakkında bilgilerin yer aldığı 'Sandıklı Havai Cami ve Medreseleri' adlı kitap yayımlandı.

Hüseyin Hüsrevoğlu, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ü ziyaret ederek imzaladığı kitabı hediye etti.

Başkan Mustafa Çöl, "Sandıklı pek çok kültürel mirasa ev sahipliği yaptı. Hüseyin Hüsrevoğlu ve Sandıklı'da bu işe gönül koymuş tüm araştırmacı, yazar, tarihçi, ozan gibi vatandaşımıza uzattığımız destek elini hiçbir zaman geriye çekmeyeceğiz. Hüseyin Hüsrevoğlu hocamıza yapmış olduğu bu araştırmaları ve kaleme aldığı bu değerli eser için teşekkür ederiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Cami ve medreseler kitabı yayımlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cami ve medreseler kitabı yayımlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı