Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cami derneği başkanı hayır işinde can verdi

  Hüseyin ÖZBALI/ELMADAĞ (Ankara), (DHA)
  27 Ağustos 2009 - 14:04Son Güncelleme : 27 Ağustos 2009 - 14:15

  ANKARA’nın Elmadağ İlçesi’ne bağlı Hasanoğlan Mahallesi’nde oturan 60 yaşındaki işçi emeklisi Kemal Yağcı, üzerinde bulunduğu dozerin devrileceğini anlayınca kendisini dozerden aşağı attı. Ancak başını taşa çarpan Yağcı, olay yerinde yaşamını yitirdi.

  Elmadağ’ın Hasanoğlan Mahallesi’nde oturan Kemal Yağcı, emekli olduktan sonra kendisini hayır işlerine adadı. Hasanoğlan’daki Büyük Cami’nin dernek başkanlığını da yapan Yağcı, caminin dağdan gelen su borusunda meydana gelen patlağı onarmak amacıyla, bir kepçe kum getirmek için kum ocağına gitti. Yağcı, bir kepçe kumu hemen yakında bulunan patlayan su borusunun bulunduğu bölgeye götürmek için dozer operatörü 33 yaşındaki Ersin Benli ile operatör yardımcısı 25 yaşındaki Serhat Kaya’nın yanına binerek yola çıktı. Engeli bir arazide hareket eden dozerin devrileceğini anlayan Kemal Yağcı, kendisini dozerden aşağıya attı. Düştüğü yerde başını taşa çarpan Yağcı olay yerinde yaşamını yitirdi.

  Bu sırada Ersin Benli'nin kontrolünü yitirdiği dozer, devrilerek onlarca takla atarak aşağıya kaydı. Kazadan dozer operatörü ve yardımcısı yaralı olarak kurtuldu. Dozer operatörü Ersin Benli Dışkapı Sosyal Sigortalar Hastanesi’nde yoğun bakıma alınırken, kazayı hafif sıyrıklarla atlatan yardımcısı Serhat Kaya ayakta tedavi edildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı