DENİZLİ HABERLERİ

Çameli'de kırsal mahallere 100 çöp konteyneri dağıtıldı

DHA
28.03.2016 - 15:59Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Çameli ilçesinde, belediye, mahalle statüsü kazanan köylerde kullanılmak üzere 100 çöp konteyneri dağıttı. 800 litrelik çöp konteynerlerinin mahallelere dağıtıldığını söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Arslan, vatandaşlardan çöplerini konteynerlere atmalarını istedi.
Çameli Belediyesi, büyükşehir statüsüyle mahalle olan köylerin çevre temizliği için daha önce dağıttığı 200 kapalı çöp konteynerinin ihtiyacı cevap vermemesi üzerine 100 çöp konteyneri daha satın alındı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından satın alınan 800 litrelik 100 çöp konteyneri mahalle olan köylere dağıtıldı.
AK Partili Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, daha temiz ve modern bir Çameli için çöp konteyneri sayısını artırdıklarını söyledi. Vatandaşlardan çöplerini poşet içinde konteynerlere atlamalarını isteyen Başkan Arslan, "Halk sağlığı ve daha temiz bir çevre için halkımızın çöplerini kapalı çöp konteynerlerinde toplanması çok önemli. Daha önce belediye olarak 200 konteyner dağıttık. Şimdi de 100 kapalı çöp konteyneri aldık ve mahalle olan köylerimize dağıttık. Vatandaşlarımızın çöplerini çöp poşetlerine koyarak gelişi güzel değil
çöp konteynerine atmalarını önemle rica ediyorum" dedi.
Bahtiyar AKYOL/ ÇAMELİ (Denizli), (DHA)

FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Çameli'de kırsal mahallere 100 çöp konteyneri dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çameli'de kırsal mahallere 100 çöp konteyneri dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı