DENİZLİ HABERLERİ

Çameli'de 1000 fidan toprakla buluştu

DHA
30.03.2016 - 14:41Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Çameli İlçesi'nde, Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı için düzenlenen etkinlikte, 1000 kızılçam fidanı dikildi.

Çameli Orman İşletme Müdürlüğü, Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri kapsamında Belevi Mahallesi'nde vatandaşa 1000 kızılçam fidanı dağıttı. Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak, AK Partili Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, protokol üyeleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaşın katılımıyla düzenlenen etkinlikte, bu fidanlar toprakla buluşturuldu.

Orman İşletme Müdürü Hakan Uysal, "Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır. Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanlarını bilinçsizce tüketen ülkeler, sadece çölleşmekle kalmazlar, sahip oldukları en değerli şeyi ve en büyük doğal zenginliği de kaybetmiş olurlar. Çameli'yi daha yeşil hale getireceğiz" dedi.

Bahtiyar AKYOL / ÇAMELİ (Denizli), (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Çameli'de 1000 fidan toprakla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çameli'de 1000 fidan toprakla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı