Gündem Haberleri

  Çalmazsan Allah böyle lütfeder

  Selçuk ŞENYÜZ/KUALA LUMPUR
  08.02.2005 - 01:27 | Son Güncelleme:

  Depremde yıkılmayan cami için "Allahın lütfu" sözüne Erdoğan'ın yanıtı: Demirden, çimentodan çalmazsanız, Allah da lütfeder.
    Aceh’e ilahiyatçı istediler

  Erdoğan’ın helikopterindeki heyet üyeleri diğer bütün binalar yıkılırken caminin nasıl olup da ayakta kalabildiği konusunda tahminler yürüttüler. Yakın bir çalışma arkadaşının ‘Bu Allah’ın lütfu’ sözüne sinirlenen Erdoğan, ‘Bırakın böyle boş konuşmaları. Demirden çimentodan çalmazsanız, Allah da lütfeder’ diyerek, ayakta kalan cami ile ilgili kendi görüşünü ortaya koydu. Cami, Erdoğan heyetindeki Diyanetten sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın ile Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen arasında da esprilere neden oldu. Ergezen, Aydın’a ‘Hocam, Allah’ın sevgili kulları belli oluyor. Bir sizin cami ayakta kalmış’ diye takıldı. Aydın ise gülerek, ‘Evet bir bizimki ayakta’ deyince Ergezen de, ‘Cennete gidecekler belli oluyor’ diye espri yaptı.

  2’nci durak Malezya

  ENDONEZYA’daki temaslarını tamamlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, Güney Asya gezisinin ikinci durağı olan Malezya’ya dün Türkiye saati ile 12.10’da geldi. Erdoğan, Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’nda Malezya Dışişleri Bakanı Hamid Albar tarafından askeri törenle karşılandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı