Gündem Haberleri

  Çalışmayan üstgeçit merdivenleri için keçili eylem

  Ömer ERDEM- Özgür ÖZTÜRK / ANTALYA (DHA)
  17.10.2011 - 13:01 | Son Güncelleme:

  Yaklaşık 30 aydır mahallesinde çalıştırılmayan üstgeçit yürüyen merdiveni için bugüne kadar imam getirerek dua okutan, eşekle ve köpekle değişik zamanlarda eylem yapan Antalya’nın Etiler Mahallesi muhtarı, bu kez 3 keçi ile geldiği üstgeçitte, 'İnadından vazgeç başkan' eylemi yaptı.

  Mahallesinin sorunlarını yaptığı ilginç eylemlerle kamuoyunun gündemine taşıyan Antalya’nın Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk, yaptığı 5 eyleme rağmen Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’a yaptırmayı başaramadığı üstgeçit için bu kez de 3 keçi ile eylem yaptı.

  KEÇİLİ EYLEMDEN KARELER

  Bugüne kadar üstgeçidin açılması için yaptığı eylemleri sıralayan Muhtar Mehmet Öztürk şunları söyledi:

  "İlk denememizde mahalle sakinleri olarak sayın Akaydın’ın sitesine yazarak sorunumuzu aktardık. İkinci denememizde pankart açtık ancak merdivenimizi yürütemedik. Üçüncü denememizde hayvansever başkan sesimizi duysun diye eşekli eylem yaptık. Dördüncü denememizde, ’Hoca’ lakaplı başkan hocadan korkar diye imama dua ettirdik ve bir de köpek getirdik, bu eylemden de sonuç alamadık. Bugünkü eylemde keçileri getirdik. Daha önce getirdiğimiz eşek merdiveni çıkamamıştı. Keçiler merdiveni çıkacak, hoca da inadı bırakacak."

  Keçili eylemde de başarılı olamadığı takdirde farklı eylem planları olduğunu söyleyen Mehmet Öztürk, "Başkan Mustafa Akaydın, Almanya’nın bira festivalini burada yapıyor ve dünyaya tanıtıyor. Bizim merdiveni yürütemiyor. 30 ayda TOKİ Döşemealtı Yığmalar Mahallesi’nde bir mahalle kurdu. Biz bir yürüyen merdiveni çalıştıramadık" diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı