« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalışmalarımız devam ediyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, basketbol sporunun Anadolu'ya yayılması için çalıştıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi (TKB2L) Final Grubu 2. etap maçları nedeniyle Yozgat'ta bulunan Özgümüş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Erdem ve Şube Müdürü Alemdar Çiçek ile birlikte Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'i makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Başer'in spora verdiği destekten dolayı teşekkür eden Özgümüş, Basketbol Federasyonu'nun çalışmaları hakkında da bilgiler vererek, “Basketbolun Anadolu'ya yayılması için çalışıyoruz. Federasyonumuz tarafından yürütülen organizasyonların Anadolu kentlerine kaydırmak suretiyle basketbol sporuna ilgiyi artırıp, sevdirme gayreti içerisindeyiz” dedi.

Özgümüş, Yozgat'ta daha önce de çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini belirterek, TKB2L Final Grubu 2. etap maçlarının yarın tamamlanacağını, bir üst lige çıkacak takımın burada belli olacağını vurguladı.

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer de kendilerinin belediye bünyesinde bir amatör spor kulübü kurup, salon sporlarına yönelik faaliyetler yapma hazırlığı içerisinde olduklarını, basketbolda da bir takımlarının ligde olmasını istediklerini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz