TRABZON HABERLERİ

Çalışmalar aralıksız sürüyor, bambaşka bir Tabakhane geliyor

DHA
27.03.2017 - 14:52Son Güncelleme :
DHA

TRABZON(DHA) - Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kamulaştırma işlemlerinin büyük oranda tamamlandığı Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkım çalışmalarını sürdürüyor.

672 binanın kamulaştırılarak yıkılacağı Tabakhane’de 656 binanın kamulaştırma işlemi tamamlandı, 571 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Tabakhane Kentsel Dönüşüm alanının Kahramanmaraş Caddesi ile Yenicuma’daki TOKİ konutları arasında kalan kısmında uygulanacak peyzaj projesi ile yine bu alanda yer alacak ve Pazarkapı Kavşağı’nı Kanuni Bulvarı’na bağlayacak yolun ihalesinin ise Mayıs ayı içinde yapılması planlanıyor.

Bölgede sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’u ismine layık hale getirecek çok büyük çalışmalara imza atmakta olduklarını kaydetti. Pazarkapı Kavşağı’nın da Karayolları tarafından ihale edildiğini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde Kanuni Bulvarını sahile bağlayacak önemli bir ulaşım aksımız yer alacak. Bu yol ile birlikte bölgede uygulanacak olan peyzaj çalışmalarının Mayıs ayı içinde ihale edilmesi için TOKİ tarafından çalışmalara devam ediliyor. Pazarkapı Kavşağı ile birlikte Devlet Karayolu da Karayolları tarafından yeniden düzenlenecek” dedi.

YENİ TABAKHANE

Tabakhane kentsel dönüşüm alanında uygulanacak olan peyzaj projesi kapsamında; meydanlar, toplanma, dağılma, buluşma alanları, mini kadınlar pazarı, fıskiyeli su gösterileri ve etrafında oturma, dinlenme ve seyir alanları düzenlenecek, yeşil adalar, sohbet etme, yeme-içme ve gezinti alanları inşa edilecek. Ana ulaşım aksı boyunca yaya gezinti, yürüyüş ve koşu yolları, bisiklet parkurları, engelsiz ulaşım aksları, festival, kutlama, eğlence, sergi alanları düzenlenecek, ışıklı ve müzikli su gösterileri, su kıyısında oturma ve dinlenme alanları ve seyir terasları oluşturulacak.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Çalışmalar aralıksız sürüyor, bambaşka bir Tabakhane geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalışmalar aralıksız sürüyor, bambaşka bir Tabakhane geliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı