ANKARA HABERLERİ

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: 14 Ağustos'ta teklifimizi sunacağız

DHA
01.08.2017 - 17:12Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

ANKARA, (DHA) - ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, hükümetin zam teklifini 14 Ağustos'ta sunacağını açıklayarak, "Değerlendirmeler yapıldıktan sonra Kamu İşveren Heyeti ve Kamu Görevlileri Sendika Heyeti'yle bir araya gelip, buralardaki raporlar doğrultusunda müzakerelerimizi 10-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceğiz" dedi. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu başkanlığında, 2018-2019 Yıllarını Kapsayan 4'üncü Dönem Kamu Kesimi Toplu Sözleşmesi Görüşmeleri'nin birinci oturumu Ankara'da yapıldı. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Sarıeroğlu, 21 günlük çalışma takviminin belirlendiğini söyledi. 
Beklentileri karşılama gayreti içinde olacaklarını vurgulayan Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, "Bu kapsamdan 2 Ağustos Çarşamba gününden 10 Ağustos Perşembe gününe kadar hizmet kollarımıza ilişkin komisyonlarımızı oluşturduk. Onlar bir çalışma takvimi içerisinde çalışmalarını gerçekleştirecekler. Bu bağlamda büro, bankacılık, sigortacılık, eğitim, öğretim, bilim, sağlık ve sosyal hizmetler iş kolumuz yarın ve ertesi gün çalışmalarını gerçekleştirecekler. Yerel yönetimler hizmetleri, ulaştırma hizmetleri, kültür ve sanat hizmetleri cuma günü çalışmasını gerçekleştirecek. Bayındır, inşaat ve köy hizmet kolumuz, basın, yayın, iletişim, enerji, sanayi ve madencilik hizmet kollarında da cumartesi günü çalışmalar gerçekleşecek. Toplu sözleşme tekliflerimizin değerlendirmesi yapılacak. Bu değerlendirmeler yapıldıktan sonra biz yine Kamu İşveren Heyeti ve Kamu Görevlileri Sendika Heyeti'yle bir araya gelip, buralarda yapılan değerlendirme ve raporlar doğrultusunda müzakerelerimizi 10-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Sonrasında da Kamu İşveren Heyeti olarak da 14 Ağustos'ta teklifimizi sunacağız" diye konuştu. 

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı