ANKARA HABERLERİ

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem tazminatıyla ilgili  teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık 

DHA
10 Mayıs 2017 - 13:03Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 13:04

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem tazminatıyla ilgili  teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık 

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

ANKARA (DHA) - ÇALIŞMA Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatıyla ilgili, "Kıdem tazminatıyla ilgili  teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte  hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür" dedi. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatıyla ilgili bakanlıkta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu,  "Pozisyonuna göre koşullar işçinin aleyhine gelişiyor. Bu son derece net. Bu tabloyu kimsenin görmemezlikten gelme hakkı yok. Uzun süredir bu tablo 30, 40 yıldır en ideal şekilde yalnız çalışanın yüzde 20'si yüzde 25'i bu en ideali. Yüzde yüz istifade edebiliyor diyen de yok. Yüzde 20'si yüzde 25'lik kitle, kabul edilebilir karşılılığını aldığını söylüyor" diye konuştu. 

"13 MİLYON ÇALIŞANIMIZIN 10 MİLYONUN MAĞDUR OLDUĞU BİR SİSTEM" 
Müezzinoğlu,  "Yüzde 80'lik bir kitle tamamen mağdur. Bu kitlenin tamamen mağdur olduğunu gördüğümüz bunu iş veren görüyor. Sendika görüyor. Bunun bedelini çalışan insanımız ödüyor. Ana sorunu böyle görmek lazım. 13 milyon çalışanımızın 10 milyonun mağdur olduğu bir sisteme daha çok rıza mı göstereceğiz. Yoksa burayı güvenceli olacak. Hakkaniyetli olacak. Şeffaf olacak sürdürülebilir olacak. Bütün ana parametreleri binanın ana kolonları gibi işçi kardeşlerimizin alın terini koruyacak şekilde bu dört ana başlığın üzerine şekillendirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"KIDEM TAZMİNATIYLA İLGİLİ  TEKNİK ÇALIŞMALARI DÜN İTİBARİYLE TAMAMLADIK" 
Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaların dün itibariyle tamamlandığını belirten Müezzinoğlu, "Teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Bu tabloyu görüp niyetimiz bir an önce çözmek. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte  hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür. Bir çalışma sürecine daha ihtiyacımız var" dedi. 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem tazminatıyla ilgili  teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem tazminatıyla ilgili  teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık  haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı