Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çalışanları dağa kaçırıp dövdü

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)-
  24 Ocak 2011 - 12:37Son Güncelleme : 24 Ocak 2011 - 12:37

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, bir gece kulübünün işletmecisi 39 yaşındaki Osman Erdoğan., evinden hırsızlık yaptıklarından şüphelendiği 2 çalışanını, silah zoruyla dağa kaçırıp, sopayla dövdüğü iddiasıyla tutuklandı. Suç ortağı olmakla suçlanan koruması ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Marmaris Barlar Sokağı’ndaki bir gece kulübünün işletmecisi Osman Erdoğan, geçen perşembe günü evinden hırsızlık yapıldığı iddiasıyla Çarşı Polis Merkezi’ne başvurdu. Erdoğan, hırsızlığı, sık sık evine bir şey almak için gönderdiği, yanında garsonluk yapan S.Ç. ve aşçı yardımcısı İ.A.’nın yaptığından şüphelendi ve geçen cumartesi günü yanına çağırıp, onlarla konuştu. 2 çalışanın da hırsızlığı kabul etmemesine rağmen ikna olmayan Erdoğan, iddiaya göre koruması A.A. ile birlikte silah zoruyla kaçırdı. Osman Erdoğan, 48 SP 832 plakalı otomobiline bindirdiği iki çalışanını Yeni Datça Yolu Camiavlu Mevkii’ndeki ağaçlık alana götürüp, sopayla bayılıncaya kadar dövüp, kaçtı. Ertesi gün kendilerine gelen ve güçlükle yola kadar çıkıp bir dolmuşa binerek Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden İ.A ve S.Ç., şikayetçi oldu.

  KORUMA İSTEDİLER

  Sol el işaret parmağında kırık, kol ve sırt kemiklerinde çatlak, belden yukarısında dayak izleri bulunan S.Ç. ile sol kol kaburga ve sırt kemiklerinde çatlak ve ön dişlerinde kırıklar bulunan İ.A., Marmaris Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Patronlarının adamları tarafından tehdit edildiklerini ileri sürerek koruma isteyen İ.A. ve S.Ç., polis tarafından bir otele yerleştirildi. Perişan haldeki iki kişinin ifadesinden yola çıkan polis, Osman Erdoğan’ın evi ve gece kulubüne oparasyon düzenledi. Erdoğan ile koruması A.A., gece kulübünün üst katındaki ofisinde yakalandı.

  Polis, çevredeki MOBESE ve diğer işyerlerine ait güvenlik kamerası görüntülerini de incelemeye aldı. Gece kulübünün güvenlik kamerası kayıtlarının ise silindiği öne sürüldü. Gözaltına alınan iki zanlı, Çarşı Polis Merkezi’ndeki sorgularında suçlamaları kabul etmedi. İşlemlerinin ardından iki zanlı, ’hürriyeti ihlal, yaralama ve tehdit’ suçlamasıyla dün Adliye’ye sevk edildi. Bu sırada Osman Erdoğan, nişanlısı S.K. ve gece kulübü çalışanları, görüntü almaya çalışan gazetecilere tehditler savurup, saldırmak istedi, polis engelledi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Osman Erdoğan tutuklanırken, A.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Mağdurlar S.Ç. ile İ.A., mahkemedeki ifadelerinin ardından, polis tarafından otobüslere bindirilerek memleketlerine gönderildi.

  DHA-Güvenlik - Türkiye-Muğla / Marmaris - Ali GÜNDOĞAN
  2011-01-24 12:26:22
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı