Ege Haberleri

EGE

  Çalışanlardan kan bağışı

  İZMİR, (DHA)
  29 Temmuz 2015 - 01:14Son Güncelleme : 27 Temmuz 2015 - 17:02

  KIZILAY işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanya kapsamında, Günaydın Group çalışanları İzmir'in Bornova İlçesi Işıkkent'teki şirket merkezinde, kan bağışında bulundu.

  Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Günaydın, kan vermenin bir insanlık görevi olmasının yanı sıra sağlık için de yararlı olduğunu dikkat çekti. Kan bağışının İzmir ve Türkiye'de daha da yaygınlaşması gerektiğini ve bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi. Kan veren ilk personele çiçek vererek teşekkür eden Günaydın, "Kan bağışını bir insanlık görevi olarak görüyoruz. Kanın insan hayatı için ne derece önemli olduğunun farkındayız ve bu amaçla Kızılay'a destek olmayı amaçladık. Altı ayda bir düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasına, çalışanlarımız gönüllü olarak katıldılar ve kan verdiler" dedi.
  Kızılay görevlisi Dr. Mustafa Kılınç da vatandaşların kan bağışını bir alışkanlık haline getirmesi gerektiğini belirterek, herhangi bir sağlık problemi olmayan herkesi kampanyaya katılmaya davet etti. Dr. Kılınç, kan bağışında bulunmak isteyen İzmirli kurum ve şirketlerin, Kızılay ile 0 232 347 33 77 numaralı telefondan irtibata geçebileceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı