Teknoloji Haberleri

  Çalışan sayısını yüzde 90 artırdı

  Büşra Acar / hurriyet.com.tr
  24.02.2011 - 10:52 | Son Güncelleme:

  2010’da en yüksek yazılım gelirlerine sahip olan SAP, Türkiye'de 2010 yılında yüzde 30 büyüdü.

  2014 yılına dek pazarın büyüme hızının üzerinde büyümeyi  hedefleyen SAP(Systems, Applications and Products in Data Processing), Türkiye ofislerini de pazar hedeflerine paralel olarak büyütüyor.SAP bu yıl Türkiye'de  çalışan sayısını %90 oranında artırarak 125’e çıkarttı. SAP,Kurumsal uygulama yazılımları alanında 25 farklı sektörde dünya lideri konumuda bulunuyor.

  PAZARDAKİ LİDERLİĞİNİ KORUYOR

  Kurumsal uygulama yazılımları pazarının %50’sine yakın bir bölümüne hakim olan SAP, 2010 yılında Türkiye’de 46 milyon euro gelir elde etti.SAP'nin Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, SAP Türkiye’nin 2010 yılında gelirlerini ciddi bir oranda artırarak 46 milyon euro’ya çıkarmış olmasının, izledikleri stratejinin doğruluğunu gösterdiğini söyledi.

  Cem Yeker, “Büyüyen bir ekonomiye sahip olan Türkiye, dünya çapında 120 ülkede faaliyet gösteren SAP’nin son dönemde en fazla önem verdiği pazarlardan biri. SAP bugün finansal hizmetlerden perakendeye, kamu sektöründen enerji sektörüne, Forbes 2000 listesindeki 25 farklı sektörde dünya çapında lider konumda bulunuyor." dedi.Cem Yeker, hedeflerini gerçekleştirdiklerinde bu sayının katlanarak artacağını da sözlerine ekledi.

  "MOBİLİTE ÇÖZÜMDE LİDERLİĞİMİZİ KANITLADIK"

  SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır, mobilite çözümlerinde de liderliklerini kanıtladıklarını ve 20.000’in üzerinde kurumsal mobilite müşterileri olduğunu vurguladı.

  Haktanır, "En kapsamlı hizmeti vermek amacıyla bugüne dek çok sayıda şirket satın alması gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sybase ve Business Objects gibi büyük ses getiren satın almalarımız sayesinde hareket kabiliyetimiz daha da artmış bulunuyor." dedi. Safa Haktanır daha büyük pazar paylarına yöneleceklerini vurguladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı